Mobil

Wattpad Benzeri en iyi Kitap Okuma Uygulamaları

Bu yazımızda Dünya genelinde popüler bir e-kitap okuma ve yayımlama servisi olan Wattpad Benzeri en iyi Kitap okuma uygulamaları sunacağız.

Wattpad nedir?

Wattpad, okurların amatör yazarların kaleminden çıkan kitapları keşfedebileceği ve kitabını okurlarla buluşturmak isteyen kişilerin e-kitap biçiminde kitap yayımlayabileceği çevrim içi bir servistir. Web, iOS ve Android gibi işletim sistemlerinin tamamı ile uyumlu olduğu için milyonlarca kullanıcısı vardır.

Wattpad Benzeri en iyi Kitap Okuma Uygulamaları

Wattpad günümüzde dünya genelinde popüler bir e-kitap okuma ve yayımlama servisidir. Ücretli hikâyeler gibi özelliklerle yazdığınız hikâyelerden para kazanma gibi olanaklar sağlar. Özel mesajlaşma, Facebook gibi sosyal ağlarda gönderi paylaşma ve kullanıcıların gönderilerine yorum yapma gibi özellikler içerdiği için sosyal medya platformu olarak sayılabilir.

Wattpad’in sağladığı imkânlara genel olarak bakıldığında platformu kullanmamak için ortada herhangi bir sebep görülmüyor ancak elbette ki tercihlerinize bağlı olarak Wattpad alternatiflerine yönelebilirsiniz. Bu listede Wattpad alternatifi olarak kullanılabilecek en iyi uygulamaları ve internet sitelerini sıralayacağız. İşte Wattpad benzeri uygulamalar!

Sweek

en iyi kitap okuma uygulamaları, Wattpad benzeri, e-kitap uygulamaları

Sweek diğer tüm e-kitap okuma ve yazma platformlarına göre daha sade bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Kendi hikâyelerinizi ve şiirlerinizi yayımlamanız için diğer e-kitap okuma ve yazma servislerinde yer alan temel özelliklerin tamamını içerir. Bu uygulama ile binlerce okur sizi keşfedebilir. Okurlarınızın olumlu veya olumsuz her türlü görüşünü alarak yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Mobil uygulamasının çevrim dışı olarak okuma ve yazma seçeneği de mevcuttur.

Penana

en iyi kitap okuma uygulamaları, Wattpad benzeri, e-kitap uygulamaları

Penana, Wattpad ile aynı amaçta hizmet veren başka bir ücretsiz e-kitap servisidir. Bu internet sitesinde yarışma düzenleme, hikâye yayımlama ve kişisel blog içerikleri oluşturma gibi seçenekleriniz vardır. Ayrıca, internet sitesinde yer alan hikâyelere ve blog yazılarına bir okur olarak göz atabilirsiniz. Penana tıpkı Wattpad gibi düzenleme araçlarına sahiptir.

Hikâyelerin okuma süresi, okurların değerlendirmesi, hikâye tanıtımı gibi temel özellikleri içerir. Penana hem web sürümünde hem de Android ve iOS işletim sistemli telefonlardan kullanılabilen bir e-kitap servisidir.

‎Penana
Price: Free

Movellas

en iyi kitap okuma uygulamaları, Wattpad benzeri, e-kitap uygulamaları

Movellas’ın kullanıcıları daha çok genç olma eğilimindedir. Bu internet sitesinde genç yazarların yayımladığı binlerce hikâyenin arasından birini seçebilir ve okumaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında, kendi hikâyenizi yayımlayarak platformda yer alan onlarca yazardan biri olabilirsiniz. Bu platformda istediğiniz kitabı okumak için oturum açmanız gerekmez ancak hikâye yazmak ve yayımlamak için hesabınızın olması zorunludur. Trendler bölümünden insanların son zamanlarda en çok okuduğu kitapları görebilir ve okumaya başlayabilirsiniz.

Wattpad’de olduğu gibi, Movellas’te de insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Size ilham veren yazarlarla düşüncelerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Yazarları takip edebilir, çalışmalarını daha yakından takip edebilirsiniz.

Moon+ Reader

en iyi kitap okuma uygulamaları, Wattpad benzeri, e-kitap uygulamaları

Yüksek görüntü kalitesi, bir kitabı dijital ortamda okurken kullanıcı deneyimini en çok etkileyen faktörlerden biri. Moon Reader da tam olarak bunu sunuyor. Gece ve gündüz modları da bulunan uygulama, göz yorulmasını minimum düzeylerde tutmakta başarılı

Moon+ Reader
Price: Free

Aldiko

en iyi kitap okuma uygulamaları, Wattpad benzeri, e-kitap uygulamaları

e-kitap okuyucusu Aldiko, en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. ePub, PDF formatlarındaki e-kitaplar ile Adobe DRM’le şifrelenmiş e-kitapları okumak için oldukça kullanışlı olan uygulama, kullanıcılarına özelleştirilebilir bir arayüzü sunuyor.

Aldiko Next
Price: Free
‎Aldiko Book Reader
Price: Free+

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu