En iyi Laptop Soğutucu Seçimi Nasıl Yapılır ?

En iyi Laptop Soğutucu Seçimi Nasıl Yapılır ?

Notebook Soğutucu alırken nelere dikkat dilmeli, hangi özelliklerine bakılmalı? En iyi Laptop Soğutucu Seçimi Nasıl Yapılır, hangi özelliklere dikkat edilmelidir?

Laptop soğutucuları özellikle aşırı sıcaklar sırasında laptopun korunmasını sağlamakta.  Laptop ısınma sorununu soğutucu kullanarak engelleyebilirsiniz. Piyasada bir çok soğutucu mevcut, bunların arasında seçim yapabilmenizi kolaylaştırmak için bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış soğutucu seçimi notebook’unuzu iyileştirmek yerine daha düşük performansla çalışmasına neden olabilir.

Bu yazımızda notebook soğutucu önerilerini bulabilirsiniz.

Laptop Soğutucu Seçimi Nasıl Yapılır ?

Soğutucu tercihinde önemli olan soğutma alanıdır. Her dizüstü bilgisayarın alt kısmı aynı şekilde olmadığından, farklı modellerde farklı performans alabilirsiniz. Bunun için, bir notebook soğutucu almadan önce  bilgisayarınızın arka kısmına bakmanız ve nerelerin ısındığını belirlemeniz gerekiyor.

Daha sonra, soğutucunun fanlarının ve ızgaralarının konumlarının bu bölgelere denk gelip gelmediğine bakmalısınız. Bu durum fan sayısından ya da boyutundan çok daha önemlidir.

# Soğutucular, bilgisayarın gücünü kaldıracak kapasite de olması gerekir Yani Bilgisayarın Boyutu ve bataryasının gücüne kadar, uyumlu olması şart.

# Hız Kontrolü olan Cihazlar seçmek, her zaman en mantıklı yoldur. Çünkü,Bilgisayarın hız sınırı ölçerek, ona en uygun soğutmayı sunan Soğutucular, her zaman diğerlerine oranla daha önde duruyor.

# Metal gövdeler her zaman daha çok soğutur. Metal bölgelerin dış yüzeyi kaplama olarak soğuk tutan bir özelliğe sahip. Bu nedenle zaten Metal Gövdeler her zaman önde durur.

# Gücünü USB üzerinden alana Soğutucular, şimdiye kadar kapasite olarak diğer soğutucuların hep gerisinde kalmıştır. Ama direkt olarak Adaptörle beraber güç düğmesine bağlı olan Soğutucular, her zaman en üst düzey performansı soğutucular için verdi.

# Soğutucu seçerken, Bilgisayar boyutu ve Bilgisayarın güç olarak ne kadar enerji sağladığına bakarak almak en mantıklı kolay iş.

# Üst seviye notebook soğutucuları sadece soğutma değil aynı zamanda ekstra özellikler de sunabiliyor.Buna örnek olarak hoparlörler verilebilir. Bazı modellerde, güçlü ve kaliteli ses sistemlerine rastlanabiliyor. Dizüstü bilgisayarların ses sistemlerinin genelde çok iyi olmadığı düşünüldüğünde, soğutmanın yanı sıra böyle bir özelliğin de olması gayet faydalı gözüküyor.

#Şarjı Uzun Giden En Uzun Pil Ömrüne Sahip Laptoplar

#Laptopunuzu Kaç Defa Şarj ettiniz hiç merak ettiniz mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?