En iyi Navigasyon Uygulamaları (Android)

En iyi Navigasyon uygulamaları (Android) yazımızda Google Play Store’da bulunan navigasyon uygulamaları arasında Türkiye şartlarına uygun en iyi iş görenleri seçtik.

Navigasyon gidilecek adrese en kısa ve hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan sistemdir. Böylece bir adrese daha önce hiç gitmemiş olsak bile adres sormadan, kaybolmadan rahatlıkla ulaşabiliriz. Navigasyon sistemi gidilecek yönü hem ekranda harita şeklinde hem de sesli olarak komutlar ile söyler. Gidilecek yönü kaçırılması durumunda ise tekrar hesaplama yaparak konumunuza göre en güncel rotayı verir.

Türkiye yollarında başarı sağlayan ve internet erişimine sürekli ihtiyaç duymayan ücretli ücretsiz bir çok seçeneği sizler için inceleyip Android için en iyi navigasyon uygulamalarını biraraya getirdik.

Google Haritalar

En iyi Navigasyon Programı

Google Maps ya da bilinen adıyla Google Haritalar ile GPS veya internet bağlantısı kullanarak hiçbir yerde kaybolmazsınız. Ayrıca Google Maps’te GPS ya da internet olmadığında daha önceki kullanımlara dayanarak oluşturduğu ön belleği kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Sygic GPS Navigasyon ve Haritalar

En iyi Navigasyon Programı

Ücretsiz olarak mobil cihazlara indirilebilen Sygic navigasyon uygulamasında internet olmadan; haritalara erişilebiliyor ve haritalar güncellenebiliyor. Ancak Sygic’te uygulama içi satın almalarla karşılaşabiliyorsunuz. Sygic’te ses ile aktive etmek, hız limitleri, şerit yardımı, daha hızlı trafik önerileri gibi ek özellikler için ücret ödemelisiniz.

[appbox googleplay com.sygic.aura]

CoPilot GPS

En iyi Navigasyon Programı

CoPilot navigasyon uygulaması ALK Techonolgies şirketi tarafından geliştirildi. Birçok ülke için harita seçenekleri bulunan CoPilot’ta sadece Windows Phone kullanıcıları için satın almadan önce 14 günlük deneme sürümü kullanma imkanı bulunuyor.

[appbox googleplay com.alk.copilot.mapviewer]

TomTom GO

En iyi Navigasyon Programı

Bu noktada, TomTom, navigasyon endüstrisinde saygıdeğer bir oyuncu haline geldi. Şirket, günümüzde bağımsız GPS birimlerine fazla zaman harcamamış olsa da, bunun geri kalanı, işinin geri kalanını aksatması anlamına gelmiyor. Bunun sizin için anlamı, A’dan B’ye ve çok sayıda yönlendirme seçeneğine sahip, güncel bir haritalama hizmetidir. Diğerleri ile olduğu gibi, bu sınırsız seçeneklerin listesini istiyorsanız elinizi cebinize atmanız gerekebilir.

Başlangıç ​​olarak, canlı trafik bilgileri de dahil olmak üzere tam özellikli kullanımla 50 mil kazanırsınız – bir yıl boyunca sınırsız kilometre almak istiyorsanız, yeni sürüme geçmeniz gerekir. Fiyat dünya çapında değişiyor, ancak ABD’de şu anda bir yıl için 19.99 $ ve 3 yıllık bir abonelik için 44,99 $ olarak gösteriliyor.

Sesli rehberlik, çevrimdışı yönlendirme, canlı trafik güncellemeleri ve tam 3D bina görüntüleri. Haritalar da 100’den fazla ülkede kullanılabilir.

[appbox googleplay com.tomtom.gplay.navapp]

MAPS.ME

En iyi Navigasyon Programı

Navigasyon uygulamalarından bir diğeri olan Maps.Me’de bir hayli kapsamlı ve detaylı özellikleri ile dikkat çekiyor. Uygulama ile yola çıkmadan önce gideceğiniz şehrin haritasını indirebiliyor, bu sayede internet ya da gps olmadan haritayı kullanabiliyorsunuz.

[appbox googleplay com.mapswithme.maps.pro]

Yandex Navigasyon

En iyi Navigasyon Programı

Türkiye haritasında yol trafik bilgisi vermesiyle popüler olman Yandex Navigasyon’da aradığınız yeri internet kullanmadan kolayca bulabilirsiniz.

[appbox googleplay ru.yandex.yandexnavi]

OsmAnd

En iyi Navigasyon Programı

OsmAnd, açılımı  OSM Automated Navigated Directions yani Türkçe’ye otomatize edilmiş navigasyon olarak çevirebileceğimiz bir diğer navigasyon uygulaması ve OpenStreetMap verisi baz alınarak geliştirilmiş.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz ve açık kaynak bir uygulama olan OsmAnd ile hızlı ve kolay bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca önceden haritaları indirerek daha sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay net.osmand]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu