En iyi Snapchat ipuçları

En iyi Snapchat ipuçları

Bu yazımızda Snapchat’i daha iyi kullanabilmeniz için En iyi Snapchat ipuçları ‘na yer vereceğiz. Snapchat ipuçlarından bazılarını biliyor yada bazılarını hiç duymamış olabilirsiniz.

Snapchat fotoğraf ve videoları arkadaşlarınızla anında paylaşmak için kullandığınız çok basit ve kolay bir uygulama. Son zamanların yeni çılgınlığı Snapchat’te birbirinden güzel snap’ler paylaşılıyor. Eğer sürekli Snapchat kullanıcı iseniz bu Snapchat ipuçlarını bilmenizde fayda var.

En iyi Snapchat ipuçları

# Snapchat’te arka kamerada selfie objektiflerini kullanabilirsiniz: Muhtemelen Snapchat’ın ünlü selfie objektiflerini en az bir kez denediniz. Arka tarafa bakan kameranız için de benzer etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Bunları denemek için arka yüz kamerayı kullanırken ekrana dokunmanız yeterlidir.

# Snapchat mesajlarının görüntüleme sürelerini uzatın; Snapchat mesajları normalde görüntülenenden 10 saniye sonra kaybolur, ancak “sonsuzluk” modunu açarak onları hemen silinmesini durdurabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için bakınız :Snapchat Süre Sınırlaması Nasıl Ayarlanır?

En iyi Snapchat ipuçları
# Resimlere Emoji Çizebilirsiniz; Başlamak için kalem çizim aracına, ardından renk çubuğunun altındaki yıldız emojiğine dokunun.
En iyi Snapchat ipuçları
# Video çekim teknikleri; Bir video çektikten sonra ekranda yukarı doğru kaydırarak yakınlaştırabilirsiniz. Kayıt sırasında arka ve ön kameralar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak için, ekranda iki kez hafifçe vurun.

# Birden Fazla efekt oluşturma; Birden fazla efekt oluşturmak için filtrelerin üst üste istiflenmesini sağlayabilirsiniz. Bir filtre etkinleştirildiğinde, ekranda dokunun ve basılı tutun ve daha sonra başka bir filtre eklemek için ikinci bir parmağınızla tekrar hızlıca kaydırın. Daha fazla bilgi için bakınız : Snapchat Yüz Efektleri Nasıl Çalışır ?

# Özel etkinlikler özel efektler ; Belirli şehirler, mahallelere ve hatta doğum günü partileri ve düğün gibi siteye özel etkinlikler için kendi konuma dayalı filtrelerinizi oluşturabilirsiniz.
En iyi Snapchat ipuçları
# Hikaye izleren mesaj gönderme; Birinin Hikayesini izlerken, hızlıca kaydırarak yalnızca onlara bir mesaj gönderebilirsiniz

# Hikayeleri otomatik oynatma ; Snapchat Hikayeleri artık varsayılan olarak kişiden kişiye otomatik olarak oynatılmıyor. Ancak, ekranın altındaki üçgen simgesine dokunarak bu özelliği tekrar açabilirsiniz. Daha ayrıntılı yazımı için bakınız :Snapchat Tekrar Oynat Özelliğini Aktifleştirme
En iyi Snapchat ipuçları
# Şarj Tasarruf özelliği ; Snapchat’ın telefonunuzun veri planını veya pil şarjını çok fazla kullanmasını engellemek istiyorsanız, Seyahat Modunu açın. Ayarlarınızda “Yönet” altında bulabilirsiniz.
# Arkadaş emoji listesi düzenleme ; Snapchat’ın pek çok tuhaflığından biri, arkadaşlarınızın adlarının yanında koyduğu emoji listesidir. Her Arkadaş Emoji’nin açıklamasını okuyabilir ve hatta ayarlarda “Yönet” e giderek her bir kategori için kullanılan sembolü değiştirebilirsiniz.

# Snapstreak ; Bir Snapstreak, bir arkadaşınızla çakıştığınız ardışık gün sayısıdır. Arkadaşınızın adının yanındaki sayı ile gösterilir. Bir kum saati emoji, birisiyle olan çizginin sona ermek üzere olduğunu söyler.
En iyi Snapchat ipuçları
# Herkesden mesaj alın ; Ayarlarınızda, herkesin size mesaj göndermesine (kullanıcı adınızı biliyorlarsa) izin vermeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, Hikayenizin sizi ekleyen herkese görünür olmasını isteyip istemediğinizi veya yalnızca geri eklediğiniz kişileri görebileceğini değiştirebilirsiniz. “Özel” ayarı, belirli kişilerin Hikayenizi görmesini engellemenizi sağlar (ancak yine de doğrudan sizi mesaj atabilirler).
# Arkadşlıktan çıkaranları öğrenin ; Snapchat birisi sizi arkadaş listesinden çıkardığında bilgilendirmez, ancak kullanıcı adının yanında oturan Snapscore’u arayarak daima kontrol edebilirsiniz. Görünür değilse sizi takip etmezler.

# Bulunduğunuz yerde internet yokmu? Üzülmeyin; Servis yok? Sorun değil. İnternet bağlantısı olmadan snap’lar çekebilir ve daha sonra çevrimiçi olduğunuzda onları gönderirsiniz.
# Arama özelliğini kullanın ; Arama özelliğiyle, belirli bir kişiye bakabilir, en çok konuştuğunuz arkadaşlarınızı bulabilir veya uygulamada nerede olursanız olun, kalabalıktan öykülerdeki belirli bir etkinliği arayabilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki “Ara” üzerine dokunmanız yeterlidir.

# Sohbetleri kaydedin ; Snapchat’daki tüm sohbetlerin ortadan kaybolması gerekmiyor. Bir sohbet balonuna dokunup basılı tutarsanız daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Bir sonraki görüşmeyi açtığınızda, yukarı kaydırın ve kaydettiğiniz şeyi görürsünüz. Onu sıfırlamak isterseniz, kaybolacak, dokunun ve basılı tutun. (Bir şey kaydettiğinizde, uygulama sohbet ettiğiniz kişiye bilgi verir).
# Çıkartma arama ; Anahtar kelimelerle yapılan bir sohbet oturumunda çıkartmalar arayabilirsiniz. “Vay be” “aşk” veya “uyuşturucu” gibi bir anahtar kelime yazın ve etiket düğmesine dokunun.

# Grup sohbeti özelliğini kullanabilirsiniz ; Snapchat grup sohbetlerini destekliyor. Bir ileti gönderirken kişilerinizden birden fazla kişi seçin. Siz de bir gruba isim verebilirsiniz. Daha detaylı anlatımımız için Snapchat Grup Nasıl Oluşturulur  yazımıza bakabilirsiniz.
# QR kodları okutun ; Snapchat fotoğraf makinesi herhangi bir QR kodunu tanıyabilir ve ilgili web bağlantısını açabilir.
En iyi Snapchat ipuçları
# Arkadaş İsmini isediğini gibi düzenleyin ; Bir arkadaşınızın isminin kişi listenizde farklı şekilde görünmesini isterseniz, bir arkadaşınızın adını düzenleyin.
En iyi Snapchat ipuçları
# Hikaye gizleme ; Görmeyi bırakmak istediğiniz bir yayıncı hikayesi varsa, dokunup basılı tutarak Snapchat’dan gizleyebilirsiniz.
En iyi Snapchat ipuçları yazımızda sizler sunduğmuz ipuçlarının dışında sizinde bildikleriniz varsa yazın ekleyeim.
Yorum Yap

Yorum Yap