Nedir, Nasıl Yapılır

En iyi Torrent Siteleri (2018)

İnternette bir şeylere ihtiyacımız olduğunda genelde herkesin ilk durağı torrent olmuştur. 2018’in başında halen aktif olarak çalışan En iyi Torrent Siteleri (2018) ‘ni bir araya getirdik.

Torrent, verileri ve elektronik dosyaları (TV şovları veya video klipler içeren dijital video dosyaları veya şarkı içeren dijital ses dosyaları) Internet üzerinden dağıtmak için kullanılan eşler arası (p2P) dosya paylaşımı için bir iletişim protokolüdür.

Torrent dosyalarını kullanabilmeniz torrent programlarına ihtiyaç vardır. En çok bilinenler; μTorrent, Xunlei, Transmission, qBittorrent, Vuze, Deluge, BitComet ve Tixati’dir.

Torrentlerin en büyük avantajı da dosyaları istediğiniz zamanlarda indirmenize olanak vermesi. Yarım kalmış bir dosyayı 1 sene sonra bile indirmeye devam edebilirsiniz.

Torrent nedir, Torrent’te Dosya Nasıl İndirilir daha önce buradaki yazımızda anlatmıştık.

En iyi Torrent Siteleri (2018)

Dikkat!: Torrent ile film, müzik, dizi ve oyun indirmek yasa dışıdır. Hem paylaşan, hem de indiren kanun nezdinde suçlu sayılmaktadır. Bu nedenle torrent sitelerinden dosya indirmenizi tavsiye etmiyoruz.

Zamunda (zamunda.net)

Zamunda Türk kullanıcılar tarafından da yoğun olarak kullanılan, en eski ve sağlam Torrent sitelerinde başı çekmektedir. Sadece üyelerin torrent indirebildiği Zamunda, yüksek hızı ve dosya çeşitliliği ile ön plana çıkıyor.

Extratorrent (extratorrents-cc.com)

Extratorrent’te yüzlerce içerik sizleri bekliyor.

Demonoid (demonoid.pw)

Demonoid sitesinde yüzlerce torrent yer alıyor. Siteye üye olarak yada misafir olarak torrent dosyalarını indirebilirsiniz.

1337x (1337x.io)

Her yılın popüler torrent sitelerinden birisi olan ve özellikle Avrupa’da hala popüler olan 1337X torrent sitesi bu yılın da listelerinde yer alacaktır. Genel olarak site trafiğini İngiltere’den alan torrent sitesi, aslında kullanıcı odaklı torrent sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Popüler içerikleri ve arayüzü gösteren bölümleri ile birlikte dönemin en popüler torrent siteleri arasında 1337X sitesi de yerini almaktadır.

RARBG (rarbg.bypassed.org/index8.php)

Popüler Torrent siteleri arasında yer alan RARBG, sunduğu indirme hızı ile ön plana çıkıyor.

The Pirate Bay (thepiratebay.blue)

En çeşitli, en eski ve sağlam sitelerden bir diğeri ise The Pirate Bay Torrent sitesidir. Site defalarca yaşadığı kapanma sorunları ve diğer sorunlara rağmen şuan halen aktif olarak hizmet veren en kaliteli Torrent siteleri arasında yer alıyor.

YTS.AG (yts.am)

Kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip olan YTS.AG torrent sitesi şuan hali hazırda var olan Torrent siteleri arasında sanırım dünya genelinde en popüler olanı durumda. YTS.AG üzerinde sadece Full HD çözünürlüğünde filmler yer alıyor.

Torrent Downloads (torrentdownloads.me)

Güncel yabancı dizilerin yer aldığı Torrent Downloads sitesi hız konusunda oldukça başarılı.

Your Bittorrent (yourbittorrent.com)

Oyundan ziyade dizi ve film konusuna yoğunlaşmış bir diğer Torrent sitesi ise YourBittorent’dir. Özellikle dizi ve film için torrent kullanıyorsanız buraya bir göz atmanızda yarar var.

Sizlere bu yazımızda En iyi Torrent Siteleri (2018) listesini sunduk Sizinde kullandığınız tavsiye edebileceğiniz en iyi torrent siteleri varsa konu altına kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Türkçe dublajlı yabancı film, yerli film, yerli dizi, müzik, TV şovlarına kolaylıkla ulaşabileceğiniz En iyi Yerli Torrent Siteleri‘ni buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 7 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu