Nedir, Nasıl Yapılır

En iyi torrent siteleri 2020

En iyi torrent siteleri 2020 yazımızda güvenili ve sağlam linklere sahip yabancı torrent sitelerini bir araya getirdik.

Torrent siteleri günümüzde en çok abonesi ve düzenli takipçisi bulunan siteler arasında yer almaktadır. Yeni yılın ilk ayında sağlam çalışan en iyi Torrent sitelerini bir araya getirdik.

Torrent nedir ?

Torrent, verileri ve elektronik dosyaları (TV şovları veya video klipler içeren dijital video dosyaları veya şarkı içeren dijital ses dosyaları) Internet üzerinden dağıtmak için kullanılan eşler arası (p2P) dosya paylaşımı için bir iletişim protokolüdür.

Bir torrent dosyası .torrent uzantısıyla gelir. İçerisinde bazı dosyalara dair bilgiler bulunur. Bu paylaşım sistemini kullanabilmek için .torrent uzantılı kaynak dosyasına ve bu dosyayı çalıştıracak bir programa ihtiyaç duymaktasınız. Torrent programları içinde en çok bilinenler; μTorrent, Xunlei, Transmission, qBittorrent, Vuze, Deluge, BitComet ve Tixati’dir.

İlk defa Torrent kulanacaksanız ve Toorent’den nasıl indirme yapılacağınız bilmiyorsanız Torrent’ten dosya nasıl indirilir yazımıza bakabilir, buradaki yazımızdanda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz en iyi Torrent programlarını bulabilirsiniz.

Dikkat!

  • Korsan içeriklerin büyük bir kısmı tehlikelidir. Korsanlar, dosyaların içerisine bilgi çalmak, bulut üzerinden kripto para madenciliği yapmak için dosya yükleyebilirler. Fidye virüsleri kolayca bilgisayarınıza sızabilir.
  • Klon sitelere dikkat edin. Popüler torrent sitelerinin klonlanmış versiyonları bulunuyor ve amaçları hiç de masum değil. Girdiğimiz torrent sitelerinin orijinal ve asıl kaynaklar olduklarından emin olun.
  • Torrent ile dosya aktarımı yaparken VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.

En iyi torrent siteleri 2020

Torrent sitelerinde hemen hemen her dosyayı bulabilirsiniz. Kolayca müzik, film, oyunlar vs. gibi ücretsiz olarak birçok şeyi indirebilirsiniz.

Son Güncelleme: 7 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu