En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

2017 Ekim itibari ile çalışan torrent sitelerini derlediğimiz En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017) yazımızı sizlere sunuyoruz.

Giderek artan kaynaklarla birlikte Torrent internet üzerinden dosya indirenlerin yeni tercihi. Üstelik Torrent kaynaklarında kullanıcıların paylaştığı yasal dosyalar da bulunuyor. Torrent nedir, Torrent’te Dosya Nasıl İndirilir daha önce buradaki yazımızda anlatmıştık.

Çeşitli hak ihlalleri sebebiyle her ne kadar birçok ülkede yasaklanıp erişime kapatılsalar da Peer-to-Peer (P2P) şekilde dosya paylaşımı yapılan torrent siteleri internet dünyasının en popüler web siteleri arasında.

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

İnternet üzerinden film, dizi, oyun, müzik ve daha bir çok veriyi indirmek için neredeyse hepimiz torrent sistemini kullanmaktayız. Sistemin sürekliliği, büyük boyutlu dosyaların indirilmesini kolaylaştırması, arşiv zenginliği gibi özellikleri sayesinde torrent sistemi en fazla tercih edilen indirme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017) yazımızda şu anda faal olan torrent sitelerine ulaşabilirsiniz.

Bu torrent siteleri, telif hakkıyla korunan içeriğin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapmaktadır.

Zamunda.NET

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Kickasstorrents‘ın kapatılmasından sonra özellikle Türkiye’deki kullanıcıların ilk tercihi Zamunda.NET olacaktır. Bulgaristan merkezli bir Torrent sitesi olan Zamunda, aslında dünya genelindeki sıralamada üst sıralarda olmasa da, ülkemizde en çok kullanılan web sitelerinin başında geliyor

The Pirate Bay

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Torrent deyince şüphesiz akla gelen ilk isim The Pirate Bay olur.

2003’te kurulan ve yasal sorunlar yüzünden defalarca kapatılan; kurucularının bu uğurda hapis bile yatmak zorunda kaldığı web sitesi zor da olsa yoluna 2016’da en popüler torrent sitelerinden biri olarak devam ediyor.

RARBG

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

RGB olarak da bilinen RARBG, 2008 yılında kurulan ve yine BitTorent protokünü kullanan bir web sitesi

Torrentz2

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Yıllarca yayın hayatına devam eden ancak daha sonra kapanan Torrentz.eu web sitesinin devamı. Bir arama motoru olarak çalışan Torrentz2‘de farklı torrent web sitelerinden arama sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz.

YTS.AG

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Görsel tabanlı arayüzü ile dikkatleri çeken YTS.AG, Alexa sıralamasına göre dünya genelinde 740. sırada.

1337X

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Genellikle trafiğini İngiltere’den alan 1337X, kullanıcı tabanlı bir torrent sitesi.

Sadece arayüzü ve o hafta hangi içeriklerin popüler olduğunu gösteren bölümleriyle 1337X, en popüler torrent sitelerinden bir diğeri.

TorrentProject.se

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Torrentz‘nin kapatılmasının ardından en iyi alternatif olan TorrentProject, bir torrent arama motoru aslında. Alexa sıralamasında 700’lerde kendine yer bulan web sitesinde, birçok farklı kaynaktan torrent aratmak mümkün.

EZTV.AG

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

İlk olarak 2005’te bir TV torrent dağıtım grubu olarak yayın hayatına başlayan web sitesi, bugün de genel olarak TV içerikleri üzerinden yoluna devam ediyor.

Limetorrents.cc

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

Her telden torrent içeriklerini bulabileceğiniz bir web sitesi olan Limetorrents, son dönemde popülaritesini arttıran ve uzun süredir de hizmet vermekte olan bir seçenek. Web sitesinde film, oyun, müzik ve dizi gibi birçok farklı kategoride içerik bulmak mümkün.

IsoHunt.to

En iyi Torrent Siteleri (Ekim 2017)

2003 yılında yayın hayatına başlayan ve en eski torrent sitelerinden biri olan IsoHunt, diğerleri gibi birçok kez kapatılmış web sitelerinden biri. 2012 yılında kapatılan IsoHunt yerine, listemizin 10. sırasından kendine yer bulan IsoHunt.to sitesi geldi.


Torrent kullanmak eskisi kadar güvenli değil. Torrent ağlarından telif hakkı olan bir indirme yaptığınız zaman IP adresiniz herkese açık olmaktadır. Lisanslı bir ürün veya telifi olan bir film indirmeseniz bile birçok hükümet, yaptığınız işlemleri takip ediyor. Peki gizliliğinizi korumak için ne yapmalısınız?  Torrentte İp Adresi Gizleme Nasıl Yapılır   yazımızda detaylı anlatımımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status