En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri

Türkçe olarak elektronik kitapları indirebileceğiniz en iyi ücretsiz kitap indirme siteleri

Türkçe olarak elektronik kitapları indirebileceğiniz en iyi ücretsiz kitap indirme siteleri ve yabancı e-kitap indirme sitelerini bu yazımızda bir araya getirdik.

En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri (Türkçe Kitaplar)

En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri (Türkçe Kitaplar)

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı e-Kitap

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi siteleri üzerinden başlatmış olduğu e-Kitap hizmeti, daha çok Divan Edebiyatı zamanından eski Türkçe eserlere yer veriyor. Dîvânlar ve Mesnevîler, eski Mecmualar ve Tarihnameler’den oluşan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın e-Kitap arşivi ayrıca “Türkiye Dışındaki Türk Edebiyatları Antolojisi” isimli bir seriyi de içerisinde barındırıyor.

İçerisinde “Altay Edebiyatı”, “Kırgız Edebiyatı” ve “Tatar edebiyatı” gibi antolojilerin bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Türkiye Dışındaki Türk Edebiyatları Antolojisi’nde, bugünkü Türkiye toprakları dışında yaşamış Türk’lerin de edebiyatlarından örnekler bulunuyor.

altKitap

Tam 20 yıldır internet üzerinden ücretsiz kitap hizmeti sunan altKitap, elektronik kitap alanında Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevi olma unvanını da taşıyor. Kaliteli edebi ve düşünsel içeriklerin internet üzerinde özgürce ve ücretsiz olarak yayınlanmasını kendilerine hedef olarak belirleyen altKitap, bağımsız ve alternatif yazarların kitaplarını elektronik olarak günümüzde de ücretsiz yayınlamakta.

Alternatif ve popüler olmamış Türk yazarların kitaplarını keşfedebileceğiniz altKitap içerisinde, “altKitap Anlatı”, “altKitap Deneme” ve “altKitap Öykü” alt başlıkları altında yazarların belirli konularda eserler verdiği yayınlar da bulunmaktadır. Sadece e-Kitap okumaktan ziyade eğer sizde eserler yazıyorsanız, bu eserlerinizi altKitap ile iletişime geçerek bu platformda yayınlatmanız da mümkün.

Google Play Kitaplar

Android dünyasının en büyük kitap arşivine sahip Google Play Kitaplar’da ücretli olarak satılan kitapların yanı sıra birçok ücretsiz kitap da bulunuyor. Çizgi Romanlardan, hikâye kitaplarına, romanlardan denemelere ve akademik yazılara kadar birçok e-kitap Google Play Kitaplar üzerinde ücretsiz olarak listeleniyor. Yazarların bir yayınevine ihtiyaç duymadan daha özgür bir şekilde kitap yayınlayabildiği Play Kitaplar, günümüzde birçok yazar tarafından yayınevleri yerine tercih ediliyor.

Oldukça geniş ücretsiz e-Kitap yelpazesi olan Google Play Kitaplar’da sadece Türk yazarların kitapları ücretsiz olarak sunulmuyor. Birçok çeviri esere de ev sahipliği yapan Play Kitaplar’da ücretsiz çeviri kitaplar da bulunuyor. Android telefonunuzda bulunan Play Kitaplar uygulaması ile basitçe istediğiniz ücretsiz kitabı indirip, her zaman çevrimdışı olarak kitaplarınıza erişebilirsiniz.

Alternatif Bilişim E-kitap

Alternatif Bilişim Derneği tarafından hayata geçirilen, Alternatif Bilişim E-kitap, tıpkı altKitap gibi bireysel ve kolektif yayınları ücretsiz olarak e-kitap şeklinde okuyucuyla buluşturmayı hedeflemektedir. Genel olarak gelişen teknolojinin dünya ve Türkiye kültürüne etkileri, güncel olaylar ve şu an dünyada hâlâ etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgınıyla ilgili kitaplar ve makaleler bulunan Alternatif Bilişim’in sitesi, okuyuculara kültür ve gündem konularında farklı içerikleri sunuyor.

Özellikle dijitalleşmenin ön plana alındığı kitapların bulunduğu Alternatif Bilişim’de ayrıca “Hack”, “Kişisel Veriler”, Türkiye’deki Dijital Gözetim” ve “Kişisel Veri Koruma” konularını temel alan e-kitaplar da bulunuyor.

En İyi Ücretsiz Kitap İndirme Siteleri (Yabancı Kitaplar)

1. OnlineFreeEBooks

2. FreeBookSpot

3. Free eBooks

4. Project Gutenberg

5. Free Computer Books

6. Bookyards

7. eBooks Space

8. E-Books Directory

9. Free EBooks Download

10. MartView

Akıllı telefonunuz yada tabletinizle kitap okumayı seviyorsanız e-Kitap Okumak için En İyi 7 Uygulama ‘yı sizler için derledik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu