En Pahalı iPhone Hangisi?

en pahalı iphone

Ülkemizde en pahalı iPhone modeli iPhone Pro Max. Peki Dünyada En Pahalı iPhone hangisi? İşte prılanta, zümrüt, altın gibi değerli taşlarla süslenmiş, sınırlı sayıda özel üretilmiş Dünyanın en pahalı iPhone’ları.

OJ Exclusive iPhone 11 Pro

en pahalı iphone

OJ Exclusive özel tasarım ve istek üzerine hazırlanan altın kaplama, pırlanta taşlar ve gerçek deri detaylar ile telefonları lüks hale getiriyor. Telefona eklenen 24 ayar altın kaplamalar yetmiyormuş gibi aynı zamanda pırlanta, swaroswski taşı ve benzer özel taşlar ile bu telefon için özel sipariş verebiliyorsunuz.

Eklenen her detay ile birlikte fiyat etiketinin yükseldiğni görüyoruz minumum düzeyde 5 bin dolardan başlayan bu telefonun, eklenen diğer detaylarla birlikte 10 bin dolar ve üzerine satın alındığını söyleyebiliriz

Gold Genie iPhone 11 Pro Max

en pahalı iphone

Başlıktan da gördüğünüz üzere hem pırlanta ile çerçevelenmiş hem de 24 ayar altın ile donatılmış olan iPhone 11 Pro Max bu varsyasyonla beraber 10 bin 500 dolar civarında bir fiyata ulaşıyor. Gold Genie imzalı olan bu iPhone modelinin tek espirisi altın kaplama olması ve değerli taşlarla bezenmesi. Bunun dışında özel bir tasarım ya da lazer işleme bulunmuyor. Yine de sadece birkaç kişinin alabileceği bu iPhone modeli ilginç duruyor.

Golden Concept iPhone 11

Kaplatacağınız altın ayarını yine ayarlayabileceğiniz Golden Concept iPhone 11 modellerine bir de 7 farklı ülkenin bayrağını deri bir detay olarak ekleyibiliyor ve satın alabiliyorsunuz. Bunun size maliyeti 4 bin dolar ile 5 bin dolar arasında olacak.

Elmas ve pırlanta bezeli iPhone X

Telefonlar hem 24 ayar altın kaplama hem de arka kısımda konumlandırılan kakma elmaslar ve pırlantalar ile telefonun fiyat etiketi yükseliyor. Altın kaplama olan ve pırlantalar ile bezeli olan iPhone X modeli 18 bin dolardan satışa sunuluyor. Bunun dışında Rose Gold versiyonu ve platin kaplama versiyonları da 14 bin dolar ile 18 bin dolar arasında değişiyor. Gerçekten de dudak uçuklatıyor.

Legend Classique iPhone X(Sadece 10 tane üretildi)

Legend Classique iPhone X modeli elmas çerçeve üzerine 24 ayar altın ve el yapımı sanatsal gravürlerin eklenmesiyle oluşturuluyor. Bu gravürlerin 35 saat özel işçilik gerektiğirdiğni söyleyen şirket sadece 10 tane üretiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Bu iPhone X’in fiyatı ise yaklaşık 4 bin 500 dolar.

Aurum Edition farklı tasarımlarda iPhone 11 serisi için modeller sunuyor. Sade bir tasarıma sahip olan bu altın çerçeveli ve deri iPhone’da 24 ayar altın ve el işçilği ile yapılan gerçek timsah derisi bulunuyor. Bunun ise fiyat etiketine yansıması, 4 bin 600 dolar şeklinde oluyor.

Gold Striker, ejderha taşlı özel iPhone XS

İngiliz lüks ürünler tasarlayan Gold Striker, 24 ayar altın kaplama iPhone XS’e bir de ejderha taşı ekleniyor.

8 safir taşın yanında altın ile benmiş dış bir çerçeveye sahip olan telefonun arka bülümünde, devekuşu derisine 6 pırlanta, 2 yakut ve 24 ayar altının üçlü birlikteliğinden oluşturulan ejdarha figürü, ürünün öne çıkan detayları arasında yer alıyor. Özel tasarım iPhone XS yaklaşık 8 bin dolara satın alınabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki lüks tasarımlarıyla adından söz ettiren Rusya merkezli şirket Caviar’dan iki iPhone tasarımı ekliyoruz.

CyberPhone iPhone 11 Pro

Tesla’nın Cybertruck tasarımından ilham alan Caviar, güçlü gövde tasarımıyla alüminyum parçaları birleşitiriyor. Zaten Cybertruck da kaba tasarımı noktasında araç çok eleştirilmiş ve birçok tespit yapılmıştı. Aynı kaderi CyberPhone iPhone 11 Pro da yaşıyor.

Ünlü teknoloji eleştirmelerinin tasarımını beğenmediği, hantal ve elde tutulmasının konforsuz olduğu söylenen bu telefonun, listemizdeki telefonlara kıyasla daha az ‘’parlak’’ olduğunu görüyoruz. Mat bir tasarım tercih edilen telefonda, tasarım sebebiyle bir kalınlaşma söz konusu.

İşlevsellik noktasında avantajlı olan CyberPhone iPhone 11 Pro’nun açıp kapanabilen bir paneli bulunuyor. Bu sayede isteyen kişilerin telefonun ekranını koruması için bu paneli kapatması sağlanıyor.

Panelin bir başka özelliği daha bulunuyor o da iPhone için stant yerine geçebiliyor olması. Bu panel katlandığında iPhone için bir stant haline dönüşüyor. Bu ilginç tasarımlı telefon içinse, 7 bin 680 doları gözden çıkartmak gerekiyor.

Steve Jobs serisi iPhone 11 Pro

Sınırlı sayıda üretilen ve oldukça şık bir tasarımla birlikte Steve Jobs’ın fiziksel imzasını taşıyan bu iPhone 11 Pro’dan sadece 99 adet üretildi. Steve Jobs ilk iPhone’u sunduğundan bu yana dünyayı birkaç fikir ayırılığına böldüğünü söyleyen Caviar, Steven Paul Jobs’a olan saygısını göstermek için böyle bir seri oluşturduklarını söylüyor. .

Klasik iPhone tasarımına bağlı kalınan bu modelde sağlam titanyum gövde yer alıyor. Net çizgiler ile farklı görünen bu iPhone, sadeliği ile ön plana çıkıyor. Steve Jobs serisi iPhone 11 Pro 512 GB depolama alanıyla, 7 bin 660 dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor.

iPhone Billionaire Solid Gold edition

Londra merkezli Goldgenie şirketi 2018 yılında dünyanın en pahalı iPhone modeli olan 256 GB depolama kapasitesine sahip olan Billionaire Solid Gold edition 100 bin sterlin fiyatıyla dudak uçuklatıyor. Özel bir kutu ile gelen telefonun, çıktığı günlerde fiyatıyla çok dikkat çektiğini söylemek mümkün.

Falcon Supernova iPhone 6

Dünyanın en pahalı iPhone’ları listedeki öteki telefonlar gibi yüzlerce pırlanta, değerli taşla bezeli değil bu model. Yalnızca tek bir belirgin özelliği var: 18 karat altından bir kasası olan telefonun arkasında konumlandırılan dev elmas. Pembe elmas tek başına iPhone’un fiyatını milyonlara çıkartıyor. 49 milyon dolarlık bir telefondan bahsediyoruz.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol