Ev Telefonu Olmadan İnternet Nasıl Bağlatılır ?

Ev Telefonu Olmadan İnternet Nasıl Bağlatılır ?

İnternet bağlatmak için artık eskisi gibi bir hat sahibi olmaya gerek yok, sabit hat olmadan internet bağlatmak mümkün. Yalın İnternet denilen olayla iş yada Ev Telefonu Olmadan İnternet bağlatabilirsiniz.

İnternet akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile olmazsa olmazlarımızdan durumuna geldi. İş yada evde internetsiz bir hayat artık düşünülemiyor bile. Eskiden internet aboneliği almak için illaki sabit bir hattın olması gerekiyordu. Telefon hattı olmadan internet yani Yalın internet sayesinde iş ve ev telefonsuz internet alarak kullanmadığımız bir sabit hatta fatura ödemek zorunda kalmıyoruz.

Peki nedir bu Yalın internet?

Ev Telefonu Olmadan İnternet Nasıl Bağlatılır ?Naked Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan nDSL (Yalın DSL) servisi, DSL genisbant hizmeti ile Sabit telefon hizmeti arasındaki bağlantıyı kaldıran bir servistir.

Türkiye’deki internet hizmet sağlayıcıları tarafından son yıllarda verilen yalın internet hizmeti, sabit hat bağlatmaya gerek kalmadan, yani telefon aboneliği olmadan iş ve ev telefonsuz internet erişimi bağlantısını sağlamak anlamına gelir. Böylece abone mevcut telefon aboneliği olmadan DSL (internet erişimi) bağlantısına sahip olabilir.

Yalın internet hizmeti nerelerden alınır ?

Yalın internet hizmeti Türk Telekom, TürkNet, UyduNet, KabloNet, Doping ADSL, SuperOnline gibi internet servis sağlayıcı tüm firmalardan alınabilir.

Yalın internet hizmetinden yararlanmak isteyenler için herhangi bir özellik aranmamaktadır. Tüm bireysel ve kurumsal müşteriler telefon hatları olmadan da kendileri için uygun tarife ve paketi seçerek internet hizmeti alabilir.

Ev Telefonu Olmadan İnternet Nasıl Bağlatılır ?

Telefonsuz internet için tarife ücreti firmalar arasında farklılık gösterebilirler. Sabit hatsız internete başvurduğunuz zaman size bu firmalar tarafından birde modem verilir ve bu modemin ücretini isterseniz tek seferde yada dierseniz taksitler halinde faturanızla ödeyebilirsiniz.

Modem kurulumu genelde hizmeti satın aldığınız firmalar tarafından ücretsiz yapılır. Modem kurlumunu ücretli yapan firmalarda vardır bunu sözleşmenizi imzalamadan önce firmayla konuşmanız sizin yararınızadır.

Telefonsuz İnternet Bağlatmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Telefonsuz internet bağlatmak için gerekli evraklar şahıs yada kurumsal olarak farklılık göstermektedir. İstenen evraklar aşağıdaki gibidir.

Bireysel Başvuru için:

  • Başvuru yapacağınız internet şirketinin abonelik sözleşmesi,
  • T.C. vatandaşları için kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Yabancı uyruklu vatandaşlar için pasaport, gemi adamı belgesi, yabancı görev kimlik kartı veya NATO kimlik belgesi

Kurumsal Başvuru için:

  • Vergi levhası,
  • Ticaret sicil belgesi(avukat,doktor ve muhasebeciler hariç),
  • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi,
  • Şirket kaşesi

> Ev Telefonunu Cep Telefonuna Nasıl Yönlendirilir ?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?