1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Facebook Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Facebook Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Facebook Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Başta oyun bildirimleri olmak üzere bitmek tükenmek bilmeyen Facebook bildirimlerinin aslında çözüm yolu mevcut. Bugünkü yazımızda Facebook Bildirimleri Nasıl Engellenir? detaylı olarak anlatacağız. Eğer Facebook üzerindeki oyunları keşfetmek ya da oyunlar oynamak için çokta hevesli değilseniz bildirimleri kapatarak son noktayı koyabilirsiniz.

Elbette sadece oyun davet ve istekleri ile sınırlı kalmayan Facebook bildirimleri içerisinde sayfa etkinlikleri ve diğer uygulamalar için gelen davetler de bulunuyor.

Facebook Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Facebook Bildirimleri Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

  • Eğer Facebook üzerinden gelen bildirimlerini kibar ya da kaba bir dil ile yazılmış yazıları paylaşarak engellemeye çalışıyorsanız büyük bir ihtimalle aradığınız sonuca ulaşamazsınız. Çünkü arkadaşlarınızı bir çoğu bu paylaşımınızı görmeyecek ya da görseler bile umursamayarak size oyun ve uygulama istekleri atmaya devam edeceklerdir. İşin daha da kötüsü bu duruma sinir olduğunuzu anlayan arkadaşlarınız daha da ileri giderek sizi kızdırmak için spam davetiye ve istek göndererek daha da bunalmanıza yol açabilir.
  • Tüm bu Facebook bildirimlerini tek bir tuşla kapamanızın ya da engellemenizin malesef bir yolu yok. Bu nedenle bu tür yazılar görürseniz inanmamanız gerekiyor. Fakat yazımızda da paylaşacağımız bir kaç yöntemi kullanarak aldığınız bildirim sayılarını azaltabilirsiniz. Tabi bu yöntemler arasında arkadalarınızı silme bulunmuyor. Aslında sürekli bildirim almanıza sebebiyet veren arkadaşlarınızı silmek de alacağınız bildirimleri azaltacak olsa da, kesin bir çözüm değil ve üstelik hoş bir yöntem değil.
  • Bildirimleri tek bir seferde kapatamadığımızı farkettiğimizde aklımıza gelen ilk şey ise Facebook’un bu bildirimleri kapamak için neden tek bir tuş kullandırtmadığı. Fakat bu konuda farklı bir bakış açısıyla bakacak olursak, bu uygulama ve oyunlar Facebook için büyük bir gelir modeli ve bunları bu şekilde baltalayarak aynı zamanda kendini de baltamalak istemiyor olması diyebilirim. Her ne kadar bir çok kullanıcı bu uygulama ve oyun isteklerinden daralıyor olsa da, davet ve isteklerin arkadaşları tarafından gönderilmesi Facebook’un üstündeki yükü bir nebze olsun alıyor.
  • Eğer Facebook üzerinde çok az sayıda arkadaşa sahipseniz ve buna rağmen çok fazla oyun ve uygulama daveti ya da bildirimi alıyorsanız gönderen kişileri kontrol etmenizde fayda var. Aldığınız bildirimler sürekli aynı kişilerden gelen istek ve davetlerden kaynaklanıyorsa, çok fazla zahmete girmeden onlara özel mesaj atarak durumdan duyduğunuz rahatsızlığı dile getirip göndermemeleri geretiğini söyleyebilirsiniz. Diğer bir çözüm ise bu arkadaşlarınızı Facebook hesabınızdan silmek ve kurtulmak :) Fakat dediğim üzere bu yöntem az arkadaşa sahip olan kullanıcılar üzerinde etkili olduğu için, çok fazla arkadaşınız varsa hem çok fazla zamanınızı alabilir hem de sizi sonuca ulaştırmayabilir.

Püf noktaları da okuduysanız artık Facebook Bildirimlerini engelleme bölümüne geçelim.

Facebook Bildirimleri Nasıl Engellenir? konumuzun devamı için diğer sayfamıza geçiniz –>

Yorum Yap

Yorum Yap