Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır?

Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda kişisel güvenliğine önem verenler için en iyi Facebook gizlik ayarları nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

Facebook hesabınızdaki bilgilerinizin kimlerin görebileceğini Gizlilik Ayarları bölümünden düzenleyebilirsiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları Nedir?

Facebook‘un Gizlilik Ayarları, Facebook‘ta yayınladığınız veya paylaştığınız bilgilerin türlerini kimlerin görebileceğini belirlemenizi sağlar.

En iyi Facebook Gizlilik Ayarları nasıl yapılır?

İlk olarak gizlilik ayarları menüsüne ulaşalım.

1 Facebook’ta herhangi bir sayfadayken sağ üst köşedeki aşağı ok işaretine ve açılan menüden “Ayarlar”‘a tıklayın.

Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır

2 Ayarlar sayfası açıldığında, ekranın sol tarafındaki menüden “Gizlilik”‘e tıklayın.

Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır

3 Burada, tüm temel gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.

İlk olarak, paylaşımlarınızı kimin görebileceği ile başlayalım. “İleride paylaşacağın gönderileri kimler görebilir?” seçeneğinin sağ tarafında yer alan “Düzenle”‘ye tıklayın. Bu ayarı “Herkese Açık” seçerseniz, paylaşımlarınızı arkadaş listenizde olsun olmasın herkes görebilir.

Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır

4 En iyi seçenek “Arkadaşlar” olarak ayarlamaktır. Böylece arkadaş listenizde olmayan kişilerin paylaştıklarızı görmediğinden emin olursunuz. Bu ayarı, paylaşımınızın önemine bağlı olarak “Belirli arkadaşlar, Şu kişiler hariç arkadaşlar, Sadece ben ve Özel” şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır

5 Bir sonraki seçenek, tüm paylaşımlarınızı ve etiketlendiğiz şeyleri gözden geçirmenize olanak sağlar. Etiketlendiğiniz paylaşımların zaman tünelinizde görünmesini isteyip istemediğinizi buradan belirleyebilirsiniz.

6 Bir alttaki seçenek, eski paylaşımlarınızın gizlilik ayarlarını değiştirmenize olanak tanır. Örneğin, daha önceden Herkese Açık olarak yaptığınız paylaşımları, Arkadaşlar olarak değiştirebilirsiniz.

Rastgele yabancılardan gelen arkadaş isteklerinden bıktıysanız, Sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir? bölümündeki seçeneği Herkes yerine Arkadaşlarımın arkadaşları olarak değiştirebilirsiniz. Bunu seçtikten sonra, tanıdığınız ancak Facebook’ta ortak arkadaşınız olmayan kişilerin de size arkadaşlık isteği gönderemeyeceğini unutmayın.

7 Sıradaki seçenek, arkadaş listenizi kimin görebileceğini düzenleyebileceğiniz bölümdür. Burada Herkese Açık, Arkadaşlar, Sadece Ben, Özel ve Diğer seçenekleri yer alır.

Facebook Gizlilik Ayarları (2018) Nasıl Yapılır

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.