Facebook Grubu Nasıl Silinir ?

Facebook Grubu Nasıl Silinir ?

Facebook’ta oluşturduğunuz bir gruptan istediğiniz zaman ayrılabilir veya  grubu tamamen silebilirsiniz. Bu yazımızda Facebookta bir gruptan nasıl ayrılınır ve Facebook Grubu Nasıl Silinir detaylı olarak anlatacağız.

Facebook grubunu silmek istememenizin sebebi, belli bir amaç için açtığınız ancak artık güncelliğini yitirdiği için gelen post ve benzeri şeylerin sizi rahatsız etmesini istememek ya da daha farklı bir sebep olabilir.

Facebook Grubu Nasıl Silinir ?

Oluşturduğunuz Facebook grubunu direk olarak silemezsiniz. Facbook grubunu kaldırmak için öncelikle tüm üyelerin gruptan çıkarılması gerekmektedir. Bu işlem için üyeler bölümüne girdikten sonra siz hariç tüm üyelerin yanında yer alan çark simgesine tıklayın ve Gruptan Çıkar seçeneğini seçin.

Facebook Grubu Nasıl Silinir

En son kendiniz kaldığınızda “gruptan ayrıl” seçeneğini seçmeniz durumunda grupta kurucu ve üye kalmadığı için Facebook grubu silinecektir.

Facebook Grubu Nasıl Silinir

Facebook grubundan nasıl ayrılınır?

Gruplardan ayrılmak da oldukça basit. Öncelikle Facebook’ta o grubun sayfasına girin. Sayfa açıldıktan sonra da sol tarafta grup bilgilerinin yer aldığı bölgede Gruptan Ayrıl seçeneği vardır. Bu seçeneği tıklayarak gruptan çıkabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.