Facebook Messenger’da Mesaj Okundu Bilgisini Kapatma

Facebook Messenger’da Mesaj Okundu Bilgisini Kapatma

Facebook messengarda yaptığıız yazışmalarda dilerseniz karşı tarafa gönderilen “görüldü” bilgisini kapatabilirsiniz. Peki Facebook Messenger’da mesaj okundu bilgisini kapatma nasıl yapılır biliyor musunuz?

Okundu bilgisi, mesajlaşma programı kullanırken karşı tarafca size atılmış mesajların sizin tarafından okunması halinde karşı tarafa giden bir durum bilgisidir. Bu bilgi sayesinde karşı taraf sizin mesajlarınızı okuduğunuzu görür.

Ancak bazen karşı tarafın mesajlarının okunduğunu bilmesini istemeyebiliriz. Bu gibi durumlarda facebook okundu bilgisi kapatma nasıl yapılır bakalım.

Facebook Messenger’da Mesaj Okundu Bilgisini Kapatma

Facebook Messenger’da mesaj okundu bilgisini kapatma için eklenti kullanmamız gerekli.

Chrome için Ghost for Chat isimli eklentiyi buraya tıklayarak, FireFox içinse UnSeen eklentisini buraya tıklayarak indirin.

Kullandığınız tarayıcıya göre yukarıdaki Chrome veya Firefox eklentisini yükleyin. Yüklemeden sonra Facebook Görüldü Yazısı Kaldırma işlemi tamamlanacaktır.

Bu eklentiler sayesinde hem çevrimiçi olduğunuzu tüm kullanıcılardan gizleyebilir ve hemde gelen mesajı okuduğunuzda karşı tarafa okundu bilgisi ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap