Facebook Messenger’da SMS’lerin Görünmesi Nasıl Engellenir ?

Facebook Messenger’da SMS’lerin Görünmesi Nasıl Engellenir ?

Facebook Messenger’da SMS’lerin Görünmesi Nasıl Engellenir ? SMS Mesajlarımın görünmesi Messenger Üzerinden Kapatma nasıl yapılır ?

Facebook Messenger uygulaması, son güncellemesi ile birlikte kısa mesajları yani SMS’leri de kendi çatısı altında göstermeye başladı. Yani telefonunuza gelen SMS artık Messenger üzerinden görüntülenebiliyor.

Facebook Messenger’da hem messenger  mesajlarının hem de gelen SMS mesajlarının aynı ekran üzerinden görüntülenmesi mesajlar arasında karışıklığa neden oluyor.

Peki Messenger üzerinden SMS görüntülemesini nasıl kapatabiliriz?

Facebook Messenger’da SMS’lerin Görünmesi Nasıl Engellenir ?

Facebook Messenger’da SMS’lerin Görünmesi engelleme, smsleri messenger üzerinden göstermeyi kapatma için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Öncelikle Messenger uygulaması girmekle işleme başlayalım.

1 – Uygulamanın sağ üst kısmında yer alan “profil” sekmesine girin. Profil sekmesine girdiğinizde uygulama ayarları karşınıza gelecektir.

2 – Açılan menü üzerinden “SMS” sekmesine girin.

3 – SMS ayar sekmesine girdikten sonra güncellemeden sonra artık bu ekranda “Messenger’da SMS” özelliğini göreceksiniz. Eğer mesajların Messenger üzerinden görüntülenmesine izin verdiyseniz bu alanda çubuğun sağ kısımda olduğunu ve mavi yani açık konumda olduğunu göreceksiniz.

4 – Messenger mesajları gösterme özelliğini kapatmak için bu çubuğu sola doğru çekip kapalı duruma getiriyoruz. Ardından bize varsayılan mesaj uygulamamızı seçmemizin istendiği bir ekran gelecek. Bu ekran üzerinden kendi telefonunuzun mesajlaşma uygulamasını seçin.

.:: Facebook Messenger Mesaj Engeli Kaldırma

.:: Facebook Messenger Konuşmalarını Şifreleme

.:: Facebook Messenger Yüklemeden Mesajları Okuma

Yorum Yap

Yorum Yap