Sosyal Medya

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Facebook hesabınızda onlarca oyun istek bildirimleri ile karşılaşmak bazen can sıkıcı olabiliyor.  Bu yazımızda sıkıcı Facebook Oyun İsteklerini Engelleme nasıl yapılır anlatacağız.

Facebook platformunda yüzlerce oyun bulunmakta. Bu oyunlar sayesinde boş vakitlerimizi eğlenceli bir şekilde geçirebiliyoruz ve hatta bu oyunlar bağımlılık yapabiliyor.

Oyun geliştiriciler oyunlarının daha fazla kişiye ulaşması için, bölüm geçmelerde kullanıcılardan beş veya daha üzeri arkadaşını davet etmelerini istiyor. Bu nedenle her gün farklı bir arkadaşınızdan gelen değişik oyun davet istekleri başta da söylediğimiz gibi sıkıcı bir hal alabiliyor.

Daha önce hiç oynamadığınız, gelecekte de oynamayı düşünmediğiniz bir Facebook oyunu için sürekli bildirim almak canınızı sıkabilir. Bu nedenler facebook uygulama ve oyun davetlerini engelleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan aşağı ok tuşuna tıklayarak Menü’yü açın ve ayarlar’a girin.

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Açılan sayfada sol bölümde bulunan “Engelleme” kısmına tıklayın.

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Daha sonra açılan sayfada ‘Uygulamaları Engelle’ bölümünden engellemek istediğini uygulamanın adını yazıp, uygulamayı seçmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme işlemi bu kadar basit.

Son Güncelleme: 3 Ocak 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu