Facebook Sayfa Açma

Facebook Sayfa Açma

Bu yazımızda Facebook sayfa açma nasıl yapılır anlatacağız. Facebook üzerinde kurumsal kimliğinizi daha fazla kişiye ulaştırmak ya da bireysel olarak hayranı olduğunuz bir kitleyi, diğer kişilere tanıtmak için Facebook Sayfa özelliğini kullanabilirsiniz.

Facebook Sayfası Nedir?

Sayfalar, kuruluşların, işletmelerin, tanınmış kişilerin ve müzik gruplarının kendileriyle bağlantı içinde olmayı seçen kişilere önemli bilgileri resmi ve kamuya açık bir şekilde duyurmaları içindir.

Profillerle benzer şekilde Sayfalar da bir varlığın hedef kitleleriyle iletişim kurmasının ve etkileşim içinde olmasının yanı sıra, arkadaş tavsiyeleri, Haber Kaynağı haberleri, Facebook etkinlikleri ve daha fazlası ile yeni hedef kitleler yakalamasına yardımcı olmak amacıyla uygulamalarla zenginleştirilebilir.

Kimler Facebook’ta sayfa oluşturabilir?

Bir kuruluşun, işletmenin, ünlünün veya müzik grubunun resmi temsilcisiyseniz, buradan bir Sayfa oluşturabilirsiniz.
Yalnızca bir kuruluş, işletme, ünlü veya müzik grubunun resmi temsilcisi bir Facebook Sayfası oluşturabilir. Sayfayı oluşturan kişi daha sonra Sayfayı yönetmesine yardımcı olacak başka temsilciler ekleyebilir. Tüm Sayfa yöneticileri, Sayfalarını kendi hesaplarından güncelleyebilir ve düzenleyebilir.

Facebook Sayfa Açma Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinde yeni sayfa oluşturmak için öncelikle hesabınıza giriş yapın ve resimde de görebileceğiniz gibi Ayarlar simgesine tıklayarak Sayfa Oluştur butonuna tıklayın.

Facebook Sayfa Açma

İkinci adımda oluşturmak istediğiniz sayfa türünü, Yerel İşletme ve Yer, Şirket Kuruluş, Enstitü, Marka veya Ürün, Eğlence, Dava veya Topluluk gibi seçenekler arasında belirleyin.

Facebook Sayfa Açma

Örneğin Marka veya Ürün seçeneğini seçtiğinizde oluşturacağınız sayfaya özel Kategori seçebilir ve Marka – Ürün adını belirleyerek sayfanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Sayfa Açma

Sayfanızı oluşturduktan sonra ilk adım olarak Sayfanızın detaylarını belirlemeli, internet sitesi, profil bilgisi, ne için oluşturulduğu ve hakkında gibi kısımları eksiksiz olarak doldurmalısınız.

Facebook Sayfa Açma

Yorum Yap

Yorum Yap