Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme

Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme

Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme ile size kolaylık sağlayacak ve kolayca paylaşabileceğiniz kısa URL’ler olşturabilirsiniz.

Normalde facebook’ta sayfanızın url linki çok uzun oluyordu. Örneğin facebook.com/sayfaadi-12352462341234 vs. tarzında sayfanızın adından sonra ortalama 10-15 haneli bir sayı da yazılıyordu.Buna da sayfa kodu deniliyordu.

Ama bu kadar uzun bir isim almamıza gerek kalmıyor artık.Çünkü artık sayfamızın linkini sadece facebook.com/sayfaadi olarak değiştirebiliriz.

Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme

Hesabınızı veya sayfanızı başkalarıyla paylaşmak istediğinizde size kolaylık sağlayacak bu özelliği kullanmadıysanız, bu rehberimizde Facebook’ta sayfa ve profil URL’si nasıl değiştirilir? Sizlere anlatacağız.

Facebook profil  adresini değiştirme

Facebook hesabınızı arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde, daha önce kullanıcı adı belirlemediyseniz sayısal bir kimlik ile uzun bir bağlantı göndermeniz gerekecektir. Ancak, kullanıcı adı belirlediğinizde facebook.com/volkanyilmaz gibi bir profil bağlantısına sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle Ayarlar bölümüne gidiyoruz.

Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme

Ayarlar bölümünde solda yer alan menüden Genel’e tıklıyoruz ve Kullanıcı Adı bölümünü istediğiniz şekilde belirleyerek değişiklikleri kaydediyoruz. Kullanıcı adı belirlerken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde:

  • Kullanıcı adında alfasayısal karakterler (A-Z, 0-9) ve nokta işareti bulunmalıdır.
  • Kullanıcı adınız en az 5 karakter olmalı ve com, net gibi uzantılardan oluşmamalıdır.
  • “Deneme.123” ile “deneme.123” arasında farklılık olmadığından büyük ve küçük harflerin kullanımı aynı kabul edilecektir.

Facebook Sayfa URL’si değiştirme

Facebook’ta oluşturduğunuz bir sayfanız varsa, sosyal medyada veya arkadaşlarınızla paylaşmak için de bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle sayfamıza gidiyoruz.

Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme

Sayfamızın soldaki menüsünde Hakkında kısmına tıklıyoruz.  Kullanıcı Adı bölümünün yanındaki Düzenle butonuna tıkladığımızda sayfamız için yeni bir kullanıcı adı oluşturabiliriz. Sayfanızı en iyi şekilde anlatan kısa ve öz bir kullanıcı adı belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

Facebook profilinizin veya sayfanızın kullanıcı adlarını değiştirdiğinizde daha önce paylaşmış olduğunuz bağlantıların geçersiz olacağını unutmayın. Eğer, diğer sosyal medya hesaplarınızda veya çeşitli platformlarda bu tür paylaşımlar yaptıysanız güncellemenizde fayda var.


Popüler sosyal medya mecrası Facebook’ta sayfanıza kullanıların puan verip yorum yapabilmeleri için değerlendirme kısmı ekleyebilirsiniz. Peki Facebook Sayfa Değerlendirme Nasıl Açılır ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?