Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi Nasıl Durdurulur?

Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi Nasıl Durdurulur?

Facebook’ta son yapılan güncellemelerden sonra haber kaynağından gösterilen videoların otomatik olarak açık olduğun farketmişsinizdir. Bundan rahatsız olan Android yada iPhone kullanıcıları için Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi Nasıl Durdurulur anlatıyoruz.

Facebook’u hemen hepimiz aktif olarak kullanmaktayız. Facebook sürekli güncelleme alan bir uygulama. Son güncellemeler ile Facebook’a giriş yapıldığında haber kaynağında paylaşılan videoların sesinin otomatik olarak açık konumda olduğunu farketmişsinizdir. Bu bazen çok rahatsız edici olabiliyor.

Sessiz bir ortamda bulunuyorsanız gezinti yaptığınız Facebook hesabınızda yerli yersiz son ses açık videolar yüzünden hem siz hemde çevrenizdekiler rahatsız olabilirler. Yazımızda Facebook haber kaynağı videoları için “Facebook seslerini kapatma” nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi Nasıl Durdurulur?

Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi kapatmayı hem Android hemde IOS kullanııcları için adım adım anlatacağız.

Android  kullanıcısı iseniz üçlü yatay çizgiye ardından Yardım ve Ayarlar altında Uygulama Ayarları’na dokunun. Ayarlar menüsünde “Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlar”ı sekmesini kapatın

Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi Nasıl Durdurulur?

iPhone ve iPad  kullanıcıları ise üçlü yatay çizgiye ardından Ayarlar – Hesap Ayarları’na dokunun. Ayarlar menüsünde Sesler’e girin. Burada “Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlıyor”u kapatın.

Facebook Video Otomatik Oynatma Sesi Nasıl Durdurulur

FaceBook konudanda bu yazımızda ilginizi çekebilir;

#Facebook Otomatik Video Kapatma Nasıl Yapılır ?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol