Teknoloji Dolabı

Facebook’da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak

Facebook’da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak

Facebook‘ta ister bireysel kullanıcı, ister sayfa yöneticisi olun; eğer farklı dillerde konuşan arkadaşlarınız varsa veya hedef kitleniz farklı dilleri konuşan kişilerden oluşuyorsa artık ilgili metinleri farklı yazarak gönderiyi gereksiz yere uzatmanıza gerek yok. Facebook’da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak için Ayarlar sayfasından yapacağınız küçük bir işlem sayesinde artık tek bir gönderiyi çoklu dil destekli bir gönderiye dönüştürmeniz mümkün.

Facebook’da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak

Nasıl aktif ediliyor?

Bireysel kullanıcılar için;

Eğer bireysel hesabınızda birden fazla dilde gönderi paylaşmak istiyorsanız; Ayarlar > Dil Ayarları kısmı üzerinden Çok Dilli Gönderiler seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Sonrasında ise gönderi oluştururken alt kısımda çıkan “Gönderiyi başka dilde yaz” seçeneğine tıklayıp gönderiye istediğiniz dili ekleyebilirsiniz. Ayrıca çevirilerden memnun değilseniz düzenleme yapma imkanınız da var.

Facebook'da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak

Paylaşımı yaptıktan sonra ilgili gönderi diğer kullanıcılara aşağıdaki gibi gösteriliyor. Gönderinin üst kısmındaki “Görüntülendiği dil” yazan yere tıklandığında ise eklenen dillerin listesi çıkıyor. Dolayısıyla farklı dilde konuşan kullanıcılar bu seçeneklerden birini seçerek gönderiyi kendi dilinde görebiliyor.

Facebook'da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak

Facebook Sayfaları için;

Eğer çok dilli gönderi özelliğini Facebook Sayfaları için aktif etmek istiyorsanız, o zaman da Ayarlar > Genel sayfasındaki “Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz” seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Ardından bireysel kullanımda olduğu gibi gönderilerinizi oluştururken istediğiniz dilleri ekleyebilirsiniz.

Facebook'da Birden Fazla Dilde Gönderi Paylaşmak

Global olarak hizmet veren markaları veya dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlara sahip olan Facebook kullanıcılarını düşündüğümüzde, bu küçük özelliğin oldukça faydalı olabileceğini söylemek mümkün.

Facebook Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. kenan dedi ki:

  merhaba,
  Battlefield facebook sayfası aşağıdaki gibi iken;
  https://www.facebook.com/Battlefield

  Türkiye’den bağlananlar şu linki görüyorlar;
  https://www.facebook.com/Battlefield.Turkce

  Hatta şirketin web sitesindeki facebook ikonuna klikleyince de .Turkce sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

  Bu tam olarak nasıl yapılıyor, yukarıda verdiğiniz konu ile ilgili midir yoksa başka bir ayar mı gerekiyor?

  Teşekkürler.
  Kenan

BİR YORUM YAZ