1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Facebookta “1 yıl önce bugün” mesajlarını almaktan bıktınız mı?

Facebookta “1 yıl önce bugün” mesajlarını almaktan bıktınız mı?

Facebookta “1 yıl önce bugün” mesajlarını almaktan bıktınız mı?

Facebookta “1 yıl önce bugün” mesajlarını almaktan bıktınız mı? Eski anılardan kurtulmak bu özelliği kolayca kapatmak mümkün.

Sosyal medya devinin son dönemde geliştirmiş olduğu ‘Tarihte Bugün’ uygulaması kitleler tarafından beğenilmekte ve olumlu eleştiriler almakta. Ama geçmişe tam anlamıyla bir sünger çekip bugünü yaşamak isteyen kullanıcılar için bu durum bazen nahoş sonuçlar yaratabiliyor; özellikle de geçmişteki kötü anılar bir anda tepeye çıkınca… Kullanımı oldukça basit olan bu uygulamada Facebook, bildirim alma inisiyatifini size bırakmış durumda.

Facebookta “1 yıl önce bugün” mesajlarını kapatma

Web üzerinden Facebook’ta oturum açtıktan sonra bu uygulamaya haber kaynağının sol kısmında yer panelden uygulamalar başlığı altından Tarihte Bugün” bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Facebookta "1 yıl önce bugün" mesajlarını almaktan bıktınız mı

Facebook’taki geçmişinize ait günlerden kalan bildirimler almak istemiyorsanız, sağ üst tarafta yer alan Bildirimler‘e ve ardından ‘Hiç‘e tıklayın.

Facebookta "1 yıl önce bugün" mesajlarını almaktan bıktınız mı

Bunun ardından yine nostaljik bir anıyla karşılaşırsanız uygulamayı yeniden açarak ya da doğrudan facebook.com/onthisday bağlantısını izleyerek aynı işlemleri yapabilirsiniz. Fakat uygulamayı tamamen kaldırmanın imkansız olduğunu da ekleyelim.

Hatıralarınızın yalnızca belirli kişiler ve tarihler için filtrelenmesini istiyorsanız, Tercihler üzerinden Kişiler ve Tarihler’i de düzenleyebilirsiniz.

Facebook Messenger’da Bedava Yılan Oyunu Nasıl Oynanır ?

Yararlanılan Kaynak : Chip

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap