Facebook’ta Çevrim Dışı Olmak

Facebook’ta Çevrim Dışı Olmak

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağıdır. Bu büyük sosyal ağda bir sürü paylaşım yapılır. Bu paylaşımları görmek için arkadaş eklemek zorundayız. Arkadaşlar ne kadar çok olursa o kadar çok paylaşım olur. Facebook’ta bildiğimiz gibi sohbet etme özelliği de var.  Bu sohbet etme özelliği aslına bakılırsa sosyal ağın en büyük özelliklerinden bir tanesi. Eklediğimiz <ya da eklemediğimiz arkadaşlarla sohbet etmek imkanı bulunuyor. Eklemediğimiz arkadaşlara sadece mesaj atabiliyoruz. Yani çevrim içi görünmüyoruz. Bu nedenle de eklemediklerimiz bizi sohbet çubuğunda görecek diye bir kaide yok. Ancak eklediklerimiz görebilir. Bazen onlarla da sohbet etmek istemeyebiliriz. Müsait olmayabiliriz ya da konuşmak istemiyoruzdur. Bunun gibi birçok nedenden dolayı sohbet etmek istemeyebiliriz. Ancak arkadaşınızın kırılmasından da korkuyor olabilirsiniz. Peki, arkadaşınızın kırılmaması için ne yapabilirsiniz?

sohbet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte tam burada sohbet özelliğinin çevrim dışı olması devreye giriyor. Facebook’un sohbet çubuğunu çevrim dışı yapmak mümkün. Çevrim dışı yaparsak bizi kimse göremez. Onların gördüğü sadece bizim Facebook’ta olmadığımızdır. Ancak yine Facebook’ta dolanmaya devam edebiliriz. Elbette paylaşım yaparsanız sizin Facebook’ta olduğunuzu görürler ve mesaj atabilirler. Mesaj atar, ancak siz yine çevrim dışı olmaya devam edersiniz. Cevap yazmaya da bilirsiniz. Facebook’un sohbet özelliğini nasıl çevrim dışı yaparsınız?

Facebook’un sohbet çubuğu sağ köşede yukarı doğru uzanır. Orada yeşil renkte bir yuvarlakla gösterilir. Eğer kişinin adının yanında yeşil bir işaret varsa o zaman çevrim içidir. Eğer gri, mat bir renk varsa o zaman kişi çevrim dışıdır. Siz çevrim dışı görünmek için “ara” butonunun yanındaki çark işaretine tıklayacaksınız. Orada sohbeti kapat butonu karşınıza çıkacak. Ona tıkladığınız zaman sohbette görünmez olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Bir kız seninle konuşmak istemiyorsa facebook’ta çevrim dışı takılır,açık ve net…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?