Facebook’tan Telefona Video Nasıl İndirilir ?

Facebook’tan Telefona Video Nasıl İndirilir ?

Facebook, kullanıcılarının videoları doğrudan indirmelerine izin vermiyor. Bu yazımızda uygulama kullanarak Facebook’tan telefona video nasıl indirilir anlatacağız.

Facebook, telif hakları ya da özel hayata müdahale gerekçeleriyle doğrudan video indirmemize müsaade etmiyor.

Facebook’tan Telefona Video Nasıl İndirilir ?

Facebook’tan Bilgisayara Video İndirme

1 Facebook’ta indirmek istediğiniz videonun üzerine fare ile sağ tıklayın, URL göster diyerek video linkini kopyalayın ve tarayıcınızda yeni sekme açarak kopyaladığınız video linkini yapıştırın.

2 Sonrasında yapıştırdığınız linkte bulunan “www” yazan yeri silip yerine “mbasic” yazın ve entera basın.

3  Videoyu çalıştırın ve mouse sağ tuş ile “video olarak kaydet”e tıklayarak facebook videosunu bilgisayara indirme yapabilirsiniz.

Facebook’tan Telefona Video İndirme (Android)

Android işletim sistemli telefon ya da tabletlerde Facebook videolarını indirmek için SnapTube uygulamasını kullanacağız.

1 Uygulamayı buraya tıklayarak  .apk formatında indirin ve Android cihazınıza kurun. Apk nasıl yüklenir biliyorsanız buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

2 Facebook uygulamasında indirmek istediğiniz videoyu açın ve “…” simgesine tıklayın.”Copy URL” seçeneğine tıklayın.Ekranın üzerinde beliren karta dokunun; indirme işlemi başlayacak. Videoyu indirdikten sonra açarak izleyebilirsiniz.

Facebook’tan Telefona Video İndirme (iPhone)

iPhone’da Facebook videolarını indirmek için MyMedia uygulamasını kullanacağız.

1 Öncelikle MyMedia uyglamasını aşağıdaki Appstore linkinden indirin.

MyMedia - File Manager
MyMedia - File Manager

2 Facebook uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoya gidin. Videoyu çaldıktan sonra paylaşma seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun ve “Bağlantıyı kopyala” seçeneğine dokunun.

3 MyMedia uygulamasını açın. Burada savefrom.net web sitesini açın ve az önce kopyaladığınız adresi yapıştırın.Videoya göre HD veya SD kalitesinde indirme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneklerden birine dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap