Facebooktan Video Nasıl İndirilir?

Facebooktan Video Nasıl İndirilir?

Facebooktan Video Nasıl İndirilir

İnternet dünyasındaki en büyük sosyal ağlardan birisi facebook. Bugün sizlere facebookta izlediğiniz videoları nasıl indirebileceğiniz konusunda yardımcı olacağım. İlk olarak bu işlemi yapacağımız tarayıcıyı indiriyoruz, yani mozilla firefox. Firefoxu buradan indirebilirsiniz. Bilgisayarımıza firefoxu kurduktan sonra videoları indirme işlemi için bize lazım olan eklentiyi kuruyoruz. Firefox tarayıcısını açıp adres çubuğuna şu adresi yapıştırın. Eklenti kurulduktan sonra tarayıcınızı kapatıp açın ve facebook‘a firefox tarayıcınız ile giriş yapın.

ok-ikonu-pasif

Daha sonra indirmek istediğiniz videonun sayfasına gidin. Tarayıcınızın adres çubuğunun hemen sağ tarafında mavi bir ok ikonu göreceksiniz. Eğer ikon gri renkte ve üstünde kırmızı çarpı ikonu varsa videoyu oynatmayı (play tuşuna basın) deneyin. Eklenti, bazı durumlarda streaming başlamadan video dosyasının tam yolunu göremiyor; bu sebeple bu gibi durumda da videoyu çalıştırmak gerekiyor.

Video sayfasında ikon mavi ise üzerine tıklıyorsunuz ve listeden indirmek istediğiniz dosyanın üstüne gelip, yanında açılan download linkine tıklıyorsunuz. Hepsi bu kadar.

facebook-video1

Videonuz mp4 formatında bilgisayarınıza inecektir. mp4 formatlı videoları media playerda izlemek için K-Lite Codec Pack kurulu olması gereklidir. Veya alternatif video oynatıcılarından VLC Player yada GOM Playerda direk olarak izleyebilirsiniz. Kolay gelsin.


Eklentiyi Nasıl Güncelleyebilirim?

  1. Firefox tarayıcınızı çalıştırdığınızda üst menüden Araçlar>Eklentiler menüsünü tıklayarak önünüze açılacak pencerenin üst menüsünüden Eklentiler i tıklayın. Listeden “Flash Video Downloader” u bulun ve sağ tıklayıp güncellemelere bak menüsünü tıklayın. Bir güncelleme varsa size bir uyarı vericektir ve sizde devamında güncelleme işlemine devam ediceksiniz.
  2. Firefox tarayıcınızı açtığınız anda sağ alt köşede “eklentilerde yeni güncelleme bulundu” gibi bir yazı görüceksiniz. Bu yazıyı içeren pencereyi tıkladığınızda listede güncellemesi mevcut eklentiler listelenir ve buradan facebook video eklentinizin güncelleme işlemini yapabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.