1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. FaceTime iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür ?

FaceTime iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür ?

FaceTime iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür ?

Yeni bir iPhone kurulumu yaparken, yada sıfırlanan bir cihazı tekrar kurmaya çalışırken FaceTime iMessage etkinleştirme bekleniyor hatası ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Şimdi biz iMessage etkinleştirme bekleniyor sorunu nasıl çözülür anlatacağız.

FaceTime, Aplle tarafından 2010 yılında hizmete sunulmuş iPhone ve iPad cihazlarında görüntülü konuşma yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. FaceTime‘ı kullanırken bazı sorunlarla karşılaşılabilmesi olasıdır.

iMessage veya FaceTime’ı etkinleştirirken; Etkinleştirme bekleniyor, Etkinleştirme başarısız oldu, Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu, Giriş yapılamadı. Lütfen ağ bağlantınızı denetleyin gibi hata iletileri ile karşılaşabilirsiniz. En sık karşılaşılan sorun “etkinleştirme bekleniyorhatasıdır.

iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Çözümü

iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Çözümü

1 Ayarlar > Mesajlar bölümüne giriş yapıarak iMessage’ı kapalı duruma getirin.

2 Ayarlar > FaceTime bölümüne girin ve FaceTime’ı kapatın.

3 Cihazınızı yeniden başlatın

4 iMessage ve FaceTime’ı yeniden açın.

iMessage hızlı bir şekilde etkinleştirilecektir. Ancak Apple, bu işlemin bazen 24 saat kadar sürebileceğini belirtiyor. 24 saat geçtiği halde iMessage etkinleştirme bekleniyor mesajı almaya devam ediyorsanız, bir sonraki en iyi adım ağ ayarlarınızı sıfırlamaktır.

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine gidin. Bu işlem, cihazınızda kayıtlı olan Kablosuz şifreleri dışında herhangi bir veriyi silmeyecektir.

iMessage etkinleştirme başarısız gibi sorunların bir başka nedeni de, Apple’ın sistemlerindeki geçici sorunlar olabiliyor. Bunun kontrolünü ise Apple Sistem Durumu sayfasından yapabilirsiniz. İlgili sayfadaki listede Apple’ın geçici olarak hizmet dışı olan servislerini görebilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap