Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır?

Bu yazımızda Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır ve sosyal medya üzerinden nasıl sahte konum atılır anlatacağız.

Fake Gps Location uygulaması ile olmak istediğimiz yerde GPS üzerinden sahte bir şekilde olabiliyoruz. Örnek verecek olursak, İstanbul’dayken arkadaşlarınıza ben New Jersey şehrindeyim deyip konumunuzu ayarlayıp istediğiniz uygulama üzerinden (Facebook, WhatsApp, Viber, vb.) gönderip orada olmanızı sağlıyor.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır?

Sahte GPS konumu oluşturmak için öncelikle GPS verisini “spoofing” edecek bir uygulamaya ihtiyacınız var. Biz bu rehberi hazırlarken Fake GPS Location Spoofer Free’den yararlandık.

1 Buraya tıklayarak uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin ve çalıştırın.

2 GPS etkin değilse sizden GPS’i etkinleştirmenizi isteyecektir. Araç aynı zamanda Wi-Fi’ı devre dışı bırakmanızı öneriyor, çünkü Android’li akıllı telefonlar konum belirlemek için genellikle Wi-Fi’dan da yardım alıyor.

3 Yalnızca GPS’le konum belirlenmesi için “Settings” menüsünden konum ayarlarına erişin ve “Mode” seçeneğini bulun.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır1

4 Android’de sahte GPS konumu oluşturmak için geliştirici modunun etkinleştirilmesine ihtiyaç var.

Geliştirici Seçenekleri’ni açmak için aşağıdaki işlemleri takip edin;

  • Ayarlar menüne girelim. Ardından açılan menüde en altta bulunan Telefon hakkında (veya Cihaz hakkında) seçeneğine basalım. Samsung ve bazı diğer markalarda Telefon hakkında menüsü Genel altındadır.
  • Bazı cihazlarda Telefon/Cihaz Bilgisi menüsü altında bir alt menü şeklinde Yazılım menüsü vardır. Öyle ise o menünün içine girin.
  • Açılan pencerede yine en altta olan Derleme numarası bölümüne üst üstü 7 kez dokunalım. Her dokunmamızda Geliştirici olmanıza 4 adım, kaldı 3 adım kaldı şeklinde bilgi çıkacaktır.

7 kez dokunduktan sonra artık bir geliştiricisiniz uyarısını göreceksiniz. Geri tuşu ile bir önceki menüye dönün. Ayarlar menüsü altında Geliştirici Seçenekleri menüsü görülecektir.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır?

5 Artık bir geliştiricisiniz, “Settings” menüsüne geri dönün ve geliştirici seçeneklerinin bulunduğu “Developer options” a erişin.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır?

6 Alt menüden “Allow mock location” yani “Sahte konumlara izin ver” seçeneğini işaretleyin. Sahte konum oluşturma işleminde sorun yaşıyorsanız akıllı telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

7 Akıllı telefonunuzda Android 6.0 ya da daha güncel bir firmware kuruluysa sahte konumlara izin veren seçeneği etkinleştirdiğinizde sahte konum oluşturma işleminde kullanmak istediğiniz uygulamayı seçmeniz için bir menü karşınıza gelecektir.

8 Yüklediğiniz uygulamayı bu aşamada seçebilirsiniz.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır?

9 Şimdi sahte konum oluşturma uygulamasına geri dönün. Tek yapmanız gereken dilediğiniz bir konumu belirlemek ve o konumun üzerine çift dokunmak.

10 Bu sayede diğer uygulamalar ve konum kısıtlamalı hizmetlerde sınırları aşarak kendinizi dilediğiniz ülkede / şehirde gösterebilirsiniz.

Fake Gps Location ile Sahte Konum Nasıl Ayarlanır?

Telefon numarası ve sms onayı isteyen yerlde kullanabileceğiniz Sahte Numara Almak için 3 Android Uygulaması ‘nı buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu