1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Firefox “Adobe Flash yan uygulaması çöktü” Hatası ve Çözümü

Firefox “Adobe Flash yan uygulaması çöktü” Hatası ve Çözümü

Firefox "Adobe Flash yan uygulaması çöktü" Hatası ve Çözümü 1

Flash yan uygulaması beklenmeyen bir şekilde çalışmayı durdurduğunda “Adobe Flash yan uygulaması çöktü” mesajı görüntülenir. Çoğunlukla sayfayı yeniden yükleyerek videonun, oyunun ve animasyonun çalışmasını sağlayabilisiniz.

Flash çökemye devam ederse son sürüme güncelleme yapmak büyük ihtimalle sorunu çözecektir. Bu makale, güncellemenin nasıl yapılacağını anlatır.

Plugin crash notification Fx21

Flash’ı güncelleyin

Flash yan uygulamasının son sürümü daha iyi çalışır ve daha az çöker. Flash yan uygulamanızın güncel olup olmadığını denetlemek için Mozilla’nın Yan Uygulama Denetimi sayfasını ziyaret edin. Sayfa Flash’ın güncellenmesi gerektiğini söylerse aşağıdaki adımları izleyerek son sürümü elle yükleyin.

  1. Adobe’nin Flash Player indirme sayfasına gidin ve Flash yükleyicisini indirin.
    Dikkat: Adobe’nin indirme sayfasında isteğe bağlı yazılımlar (Google Chrome vaya McAfee Security Scan gibi) yükleyen ve işaretli gelen bir kutu olabilir. İndirmeden önce o işareti kaldırmazsanız Flash yükleyicisini çalıştırdığınızda o yaızlımlar da bilgisayarınıza yüklenecektir.
  2. İndirme tamamlandığında Firefox’u kapatın.

    Menü düğmesine New Fx Menu tıklayın ve Çık‘a Close 29 tıklayın.

  3. İndirdiğiniz Flash yükleyicisiniz açın ve talimatları izleyin.
Not: Adobe’nin indirme sayfasındaki Flash yükleyicisi ile ilgili sorun yaşıyorsanız tam yükleyiciyi indirmek için bu Flash Player yükleyici bağlantısını kullanabilirsiniz.
Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap