1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Fiyat/Performans Ürünü Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Fiyat/Performans Ürünü Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Fiyat/Performans Ürünü Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Telefon satın alırken hem fiyatı hemde alacağımız telefonun özelliklerine dikkat ediyoruz. Peki Fiyat/Performans Ürünü Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ? Telefon alırken hangi özelliklere bakılmalı ?

Akıllı telefonlar hayatımızın en önemli parçalarından birini oluşturuyorlar.Telefon fiyatlarının hızla yükseldiği şu zamanlarda artık hem cebimizi yakmayacak hemde performans açısından doyurucu olacak telefonlara yönelim başladı.

Peki hem uygun fiyatlı hemde donanım özellikleri güçlü telefonu seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?  Telefon modellerinde ilk bakılacak gereken özellikler hangileri?

Fiyat/Performans Ürünü Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

1 – Tasarımı ve Kasa Sağlamlığı

Fiyat performans söz konusu olduğunda elbette o premium hissiyatın bir kısmından vaz geçmek gerekiyor. Bu da doğal olarak tasarımda başlıyor. Elbette son yıllarda fiyat skalaları iyice arttığı için fiyat performans telefonlarında da sağlam kasalar görmeye başladık.

Suya dayanıklılığa varıncaya kadar birçok özelliği 1000 TL ve üzeri diyeceğimiz fiyat performans telefonlarında görmeye başladık. Bu yüzden cihazı seçmeden önce kasa sağlamlığı ve bunun fiyata etkisini araştırmak ve ona göre karar vermek gerekiyor.

Tasarımı kötü bir telefonu kimse kullanmak istemezken, dayanıklılık seviyesi düşük bir akıllı telefon ise uzun vaadede, size yarardan çok zarar olarak dönebilir.

2 – Muadillerine göre donanım avantajları

Tasarım cihaz ile ilgili sadece bir veri. Sizin fiyat performans telefonu alırken bakmanız gereken en önemli noktaysa, performans olacaktır. Performans sadece premium sınıf cep telefonlarında gördüğümüz bir özellik değil artık. Uygun fiyatlarla satın alacağınız akıllı telefonlar da ciddi performanslar sunabiliyor.

Bu noktada karşılaştırma tabloları inanılmaz işinize yarayacaktır. RAM miktarı, kullanılan işlemcinin markası ve modeli, ekran boyutları ve çözünürlüğü (performansı direkt etkiler), grafik arabirimi, kamera ve hafıza sizin için belirleyici unsurlar olacaktır.

3 – Pil performansı

Geldik üçüncü önemli konuya. Seçtiğiniz fiyat aralığındaki cihazlar, istisnalar dışında benzer özelliklere sahip olacaktır. O noktada seçiminizi yaptıktan sonra fiyat performans açısından sizin için önemli bir veri de pil performansı olacaktır.

Seçtiğiniz telefonun ekran çözünürlüğü ve işlemci modellerini de göz önünde bulundurarak, doğru telefonu almanız gerekiyor. Yoksa kullanımınıza göre bir günü bile çıkartamayabilirsiniz.

Bu Sene Çıkması Sabırsızlıkla Beklenen Akıllı Telefonlar

Yorum Yap

Yorum Yap