1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu

Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu

Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu

Bu yazımızda Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu olan format sonrası Driver yükleme programından bahsedeceğiz.

Bilgisayarımıza format attıktan sonra genellikle karşılaşılan en büyük sorun donanım bileşenlerine ait sürücülerin bulunamamasıdır.  Yeni bir işletim sistemi yükledikten sonra bilgisayarınıza bağlı olan bazı donanımları sisteminiz tanımayabilir.

Bizde bu yazımızda bilinmeyen driverlar nasıl yüklenir, en kolay driver bulma yöntemi nedir açıklayacağız.

Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu

Bilgisayarınızı formatlayıp işletim sisteminizi yükledikten sonra bazı donanım sürücülerini bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Eksik sürücüleri belirlemek ve indirmek için Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu Snappy Sürücü Yükleyicisi’dir.

Snappy Driver Installer, bilgisayarınızı tarar ve birden fazla yapılandırma seçeneği sunarken eksik sürücü paketlerini Internet’ten otomatik olarak indirir. Artık donanımlarınıza ait olan sürücüleri aramak yerine bunu bu basit uygulamaya yaptırabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Format Sonrası Driver Bulmanın Kolay Yolu

Otomatik driver bulma programı Snappy sürücü yükleyicisini 2 farkı şekilde indirebilirsiniz.

Full sürümünü torrent’den indirmek için burayı tıklayın. (14.2 GB) (Bir kerede indirip internet bağlantısı olmadan driverları kurabilirsiniz)

Lite sürümünü indirerek online sürücü güncellemesi içinse burayı tıklayın.  (4 MB) ( Sadece internet bağlantısı ile sürücüleri güncelleyebilirsiniz)

Bu programın Full ve Lite sürümlerinin ikisini de indirmenizi öneriyoruz. Tam sürüm çevrimdışı olarak önerilir, lite sürümü çevrimiçi sürücü yüklemesi için geliştirilmiştir. İkinci durumda sadece sisteminiz için gerekli olan sürücüler indirilir.

Program tüm Windows işletim sistemlerine uygun, 32 ve 64 bit bir arada olarak sunuluyor. Program TV kartları, Bluetooth, Notebook gibi on binlerce sürücüyü bünyesinde barındırır, sisteme en uygun olanı otomatik olarak kurulur.

Programın sahip olduğu donanım tespit algoritması, bilgisayarınızda bulunan parçaların hangi sürücüyle en iyi şekilde çalışacaklarını anlayabiliyor ve ona göre gerekli olan sürücülerin kurulumlarını gerçekleştiriyor. Kurulum gerektirmeden de çalışabilen ve çok kısa sürede tüm donanımları tarayarak sürücülerini kuran uygulama, böylece uzun yükleme işlemlerinden kurtulmanıza da yardımcı oluyor.


Buna ek olarak buradaki yazımızda Otomatik Driver İndirme ve Yükleme Programı -Driver Pack Solution yazılımını tanıtmıştık alternatif olarak buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap