Galaxy Note 5 (SM-N920*) Root Atma Rehberi

Galaxy-Note-5-Root-1

Adımları tek tek uygulayarak Note cihazınıza sorunsuz bir şekilde root atabilirsiniz. Root atmak nedir sizlere kısaca bir bahsedelim . Root işlemini gerçekleştirmek demek telefonunuzun tüm izinlerini almak demek. Eğer iyi bir kullanıcı iseniz bu size bir çok fayda sağlayabilir ve bu sayede Note 5 cihazını kullanmada özgür olabilirsiniz.

Galaxy-Note-5-Root-2

Gerekli Program Ve Dosyalar

Odin Programını buradan indirin.

SuperSU 2.49 buradan indirin.

TWRP buradan indirin. ( Uygun Modeli Seçin Tar dosyasını indirin. Model öğrenmek için 1. adıma bakın.)

USB Driver yok ise buradan indirebilirsiniz.

Eğer korkuyorsanız yapmaya video’yu izleyebilir ve biraz fikir edinebilirsiniz. Aşağıdaki video İngilizce ancak izlemenizde fayda var nasıl olduğunu birazda olsa anlamış olursunuz. Sonra adımları yapabilirsiniz.

YouTube video

1- Hangi Model Olduğunu Öğrenin

İlk olarak hangi model Note 5 telefona sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar – Hakkında – Cihaz – Model Numarasına bakabilirsiniz. Belki model yüklenmiş olan ROM ‘a göre farklılık gösterebilir bu nedenle endişelenmenize gerek yok.

galaxy-note-5-root-etme1

2-Flashing Kilidini Açma

Ayarlar – Hakkında – Yazılım Bilgisi kısmında yapı numarasını göreceksiniz. Bu numaranın üzerine art arda tıklayın ve bir pencere açılacak. Geliştirme seçeneklerinden Development Option – OEM Unlock – Enable seçeneğini tıklıyoruz.

OEM-unlock

3-Root Atma İşemine Başlıyoruz

  • Öncelikle Note 5 ‘i USB ile bilgisayara bağlıyoruz ve herhangi bir sorun olup olmadığına bakıyoruz.
  • Eğer sorun yoksa telefonu kapatıyoruz.
  • Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç tuşlarına aynı anda basıyoruz ve yükleme modu yani Download Moda geçmiş oluyoruz. Ekran geldikten sonra burada işlem yapabilmek için ses tuşlarını kullanıyoruz. Buradaki ekran gelince üst ses tuşuna basıyoruz.
  • Ardından Odin programını açıp  “Auto Reboot” ile “F.Reset Time” seçeneklerini seçiyoruz. AP butonuna tıklayarak indirdiğimiz twrp ‘yi seçiyoruz.
  • Google Play Store ‘ a girip SuperSU yüklüyoruz.

Galaxy-Note-5-Root

Eğer SuperSU’yu Google Play Store ‘dan yükleyemezseniz aşağıdaki adımları uygulayıp yukarıda verdiğim SuperSU dosyasını yükleyebilirsiniz. Öncelikle SuperSU’yu USB ile telefona atın ve aşağıdaki işlemleri yapın.

  • Ses + Güç tuşuna 7 saniye kadar basılı tutuyoruz. Siyah ekran geldiğinde Ses açma + Güç tuşuna + Home tuşuna hemen aynı anda basıyoruz. Note 5 açılma ekranı geldiğinde yalnızca güç tuşunu bırakın ve Ses Açma + Home tuşuna basmaya devam edin. Bu şekilde TWRP ekranını açmış olacağız.
  • TWRP ekranında Install butonuna tıklıyoruz ve telefonumuza attığımız SuperSU dosyasını buluyoruz ve seçiyoruz. Sonra yüklemeyi onayladıktan sonra işlem bitince ana TWRP ekranına dönüyoruz. Buradan da reboot seçeneğine tıklayıp telefonu tekrardan başlatıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu