Galaxy S6 ve S6 Edge kablosuz şarj cihazı nasıl kullanılır?

Samsung’un 2015 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürdüğü S6 ve S6 Edge (G920) model cihazlar kullanıcılara yepyeni teknolojiler vaad ediyor. Bunlardan biri de kablosuz şarj özelliği. Eğer Galaxy S6 veya S6 Edge kullanıcısıysanız kablosuz şarj pedi aracılığıyla cihazınızı şarj edebilir, telefona kablo takma ve yanınızda şarj aleti taşıma derdinden kurtulabilirsiniz. Peki kablosuz şarj aleti nasıl kullanılıyor, dikkat edilmesi gereken durumlar neler, daha hızlı şarj edebilmek için neler yapmalıyız? İşte tüm soruların yanıtı…

S6 & S6 Edge kablosuz şarj pedi nasıl kullanılıyor?

Telefonu şarj edebilmek oldukça kolay bir işlemden geçiyor. Şarj cihazınızı prize taktıktan sonra telefonu pedin tam ortasına koymanız yeterli olacak, kablosuz şarj etme özelliği devreye girecektir.

S6-Kablosuz-Sarj

Telefon nasıl durmalı, ne yöne bakmalı,doğru kullanım şekli nedir?

S6 ve S6 Edge’in ne yöne bakması gerektiği bir önem arz etmiyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta telefonun cihaz üzerinde tam ortalanmış olmasıdır. Eğer bunu yapmazsanız telefon pil dolma hızı azalabilir ki bu daha uzun sürede şarjının dolması anlamına geliyor ya da şarj kesilebilir.

Cihazı düzgün bir biçimde yerleştirdiyseniz pil simgesi, şarjın dolduğu anlamına gelen simgeye dönüşür, gösterge ışığı kırmızı renkte yanar. Kablosuz şarj cihazı ise mavi renkte yanar. Şarjınız %100 olduğunda ise şarj pedi yeşil renkte yanacaktır.

Telefon şarj olurken çekmiyor?

Bu durum yalnızca sinyal gücünün düşük olduğu yerde bulunmanızdan kaynaklanmaktadır. Eğer şebeke çok düşük ise cihaz pilinin dolumu sırasında telefon çekmeyebilir.

Kablosuz şarj cihazı çalışmıyor, çözüm yolu var mı?

  • Telefonda kılıf olup olmadığına dikkat edin.
  • Telefonun şarj pedi üzerinde ortalanmış olduğundan emin olun.
  • Cihazların tozlu veya kirli olup olmadığını kontrol edin.
  • Telefonun arka kapağının orijinal olduğundan emin olun.

Not: Bazı orijinal olmayan telefon arka kapakları cihazın şarj olmasını engelleyebilir ya da daha yavaş pil dolumuna sebebiyet verebilir.

galaxy-s6-s6-edge-kablosuz-sarj

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu