Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor?

Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor?

Samsung Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi ile birçok özellik kazandı. Peki bu özellikler nelerdir ? Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor?

Android Nougat güncellemesi Samsung Galaxy S7 Edge’ye bir çok yeni özellik kazandırdı. Bu yazımızda Samsung Galaxy S7 Edge’nin Android Nougat güncellemesi ile ilgili kazandığı yeni özellikleri ele alacağız.

Samsung Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi ile arayüzden, kamera ve performans ayarlarına kadar bir çok işe yarar özellike kzanmış durumda. Şimdi gelin Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor bir bakalım.

Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor?

Nougat güncellemesi, Samsung’un kendine göre uyarladığı bazı yeni Android işlevlerini de barındırıyor.

Toplamda 1.3 GB gibi bir boyuta sahip olan güncellemeden sonra genel olarak hem performans artışı sağlandığını hem de söz konusu güncelleme ile beraber çok daha etkileşimli özelliklerin telefona dahil olduğunu belirtelim. Galaxy S7 Edge Android Nougat ile beraber genel olarak ise Galaxy Note 7 akıllı telefonlarında yer alan özelliklerde Edge serisine dahil edilmiş durumda.

1-  Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Arayüzde yapılan değişiklikler

Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi ile beraber telefonun ilk değişen yanı arayüzü oldu. Zaten güncellemeyi yüklediğinizde de ilk olarak karşınıza bu değişim çıkıyor. Arayüzde eski seri ile ilk aşamada görsel olarak bir farklılık gözükmese de üst çubuktan indirdiğimiz bildirim çubuğunda çok ciddi değişiklikler görebiliyorsunuz.

Bir nevi Galaxy Note 7 serisi özellikleri göze çarpıyor. Bildirim çubuğunda yer alan menülerin çok daha işlevsel hale geldiğini ve parlaklık ayarları gibi ayarlarında çok daha profesyonelleştiğini de söylemek gerekiyor. Hatta artık parlaklık değişimlerinde telefon uyarılarıyla da karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Ayrıca bildirim çubuğu ayarlarından da yerleşim şeklini seçebiliyorsunuz.

2 – Mavi Işık Filtresi

Galaxy S7 Edge Android Nougat ile gelen yeniliklerden en önemlilerinden birisi de mavi ışık filtresi. Mavi ışık filtresi ile beraber artık telefonun göze zarar veren ışıklarını kapatmanız mümkün.

Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor?

Maviş ışık ayarlarını yapmak için ise bildirim çubuğu üzerinde yer alan mavi ışık sekmesine basılı tutmanız yeterli olacaktır. Buradan mavi ışık filtresinin parlak derecesinden ışık derecesine kadar her şeyi ayarlayabiliyorsunuz.

3 – Sürekli açık ekran (Always on Display) Değişimi

Sürekli açık ekran özelliği olarak bilinen Always on Display özelliği de Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi ile beraber tamamen değişmekte.

Bu noktada doğrudan artık fotoğraflarında sürekli açık ekranlarda kullanılabildiği, farklı saat seçimlerinin yapılabildiğini kısacası Note 7 modelinin öne çıktığını belirtelim. Ayrıca gelen bildirimlere sadece sürekli açık ekranda tıklamanız doğrudan bildirimlerin ekranına da gitmenizi sağlıyor.

4 – Performans Modu

Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi ile beraber en çok konuşulan özellik ise performans modu özelliği. Bu mod içerisinde daha önce hiçbir akıllı telefonda görmediğimiz bir özellik telefona geliyor.

Bu özellik ile beraber kullanıcıların artık ekran parlaklık ayarlarını ayarlamalarının yanı sıra ekran çözünürlük değerini de kendilerine göre değiştirmelerine olanak sağlanıyor ki bu durumla çok daha iyi bir pil yönetimi sağlayabiliyorsunuz.

5 – Yazı Ayarları ile ikonların yazı ayarlarında değişim yapabilme

Değişen bir diğer özellik ise yazı ayarları özelliği. Bu özellik sayesinde ikonların yazılarını değiştirebiliyor, yazı boyutunu arttırıp azaltabiliyor ve yine yazıların stillerini de kendinize göre seçebiliyorsunuz.

6 – Gelişmiş Cihaz Bakım Modu

Yeni Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi ile beraber Galaxy Note 7 serisinde gördüğümüz gelişmiş bakım modu telefona geliyor. Bu ekran üzerinden Ram bellek kullanımını, gereksiz dosya miktarını ve benzeri birçok ögeyi görebiliyor ve tüm bu ögeleri cihaz temizliği yaparak anlık temizleyip cihazın hızını arttırabiliyorsunuz.

Ayrıca güvenlik konusunda da bu bölümde güvenlik önlemleri bulunmakta. Yani aynı zamanda güvenlik açıkları içinde sistem düzenli olarak taranabiliyor.

Galaxy S7 Edge Android Nougat İle Neler Değişiyor?

7 – Oyun Modları

Gelen yeni güncelleme sonrasında artık oyun içerisinde video çekimi yapma veya fotoğraf görüntüsü alma gibi ayrıcalıklara da sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca oyun modları da oyun içerisinde performans artışları da sağlamakta.

8 – Video Geliştirici Özelliği

Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi sonrasında video geliştirici adı verilen bir özellik de devreye giriyor. Bu sayede YouTube üzerinden Google Play üzerinden videoların çözünürlük kalitesini arttırabiliyorsunuz. Bu özellikte Note 7 serisinde yer alan bir özellik olarak karşımıza çıkmakta.

9 – Kamera Arayüzlerinde yapılan geliştirmeler

Kamera arayüzleri kısmında da ana ekranda yer alan ikonların sayısı biraz daha düşürülmüş durumda. Biraz daha sade bir arayüz ekranından söz edebiliriz. Bununla beraber kameraların daha fazla hızlandığını ve tek tuş ile ön arka kamera geçişi sağlandığını da belirtelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.