1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Galaxy S8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy S8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy S8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung’un yeni pyasadaya sürdüğü Galaxy S8 ve S8 Plus özelliklerini detaylı olarak burada ve buradaki yazılarımızda anlatmıştık. Peki Fiziksel Home tuşu bulunmayan Galaxy S8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ piyasaya sürdü. Ancak bu iki cihazda Samsung’un yıllardır kullanıcılarına sunduğu Home tuşu bulunmuyor. Bu yüzden de ekran görüntüsünün nasıl alınacağı merak konusu idi. Bizde bu yazımızda Home tuşu bulunmayan S8 ve S8 Plusta ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı anlatacağız.

Galaxy S8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy S8’de Ekran Görüntüsünü 2 farklı yöntem ile alabilirsiniz.

1.Yöntem Ses ve Güç tuşlarına aynı anda basılı tutup, kameradan deklanşör sesi gelmesini bekleyerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

2.Yöntem olarakda “avuç içi kaydırma” özelliği ile ekran görüntüsü almanızdır. Avuç içi kaydırma’yı Ayarlar -> Gelişmiş Özellikler menüsünden etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirme işleminden sonra kaydetmek istediğiniz görüntünün üzerinde elinizi sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırınız. Bu şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin diğer akıllı telefonlar ile bir çok karşılaştırmasının bulunduğu yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap