1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Galaxy S8’de Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları

Galaxy S8’de Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları

Galaxy S8’de Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları

Bu yazımızda Samsung’un amiral gemisi son akıllı telefonları Galaxy S8 Plus ve Galaxy S8’de Karşılaşılan Sorunlar Çözüm Yolları ‘nı derledik.

Samsung’un yeni piyasaya sürdüğü Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus özelliklerini detaylı olarak burada ve buradaki yazılarımızda anlatmıştık.

Samsung’un üst segment akıllı telefonları Galaxy S8 ve S8 Plus sahibi olanların yada satın almayı düşünenlerin karşılaşabilecekleri olası sorunları ve çözümlerini anlatacağız. Bu ili cihazda 2017 yılında alınabilecek en iyi telefonlardan sayılabilir.

Her telefonda olabileceği gibi bu cihazlardada sorunlarla karşılaşmak olası. Ancak bunlar genelde donanımsal sorunlar değil, tamamen yazılımla alakalı problemler.

Galaxy S8’de Karşılaşılan Sorunlar Çözüm Yolları

Parmak izi tarayıcısı sorunu

Galaxy S8’in parmak izi tarayıcısı arka kameranın hemen yanında yer alıyor ve Basılabilir yapıda da olmadığından parmak izi yerine yanlışlıkla kameraya dokunabiliyorsunuz. Buda kemeranın lensinin kirlenmesine yol açmakta. Parmak izi tarayıcısna alışmak biraz zor olsada bu büyük bir problem teşkil etmemekte.

Yüz tanıma ve göz (iris) tarayıcı sorunu

Galaxy S8 ve S8 plusta parmak izi tarycısının yanında güvenlik için birde Yüz tanıma ve göz (iris) tarayıcı mevcut.  İris kimlik doğrulama teknolojisinde sorun yaşarsanız kurulumu baştan (gözlerinizi fal taşı gibi açarak ve geniş açıdan) yapmanızı öneriyoruz.

Uygulamalar tam Ekran açılmıyor Sorunu

S8’in 5.8 inç, S8 Plus’ın 6.2 inç boytlarında olan ekranının getirdiği 18.5:9 görüntü oranı henüz çok yeni olduğundan uygulamaların neredeyse tamamı desteklemiyor. Uygulamaların tam ekran açılması için Ayarlar – Ekran – Tam Ekran Uygulamalar menüsü altında dilediğiniz uygulama için “Tam Ekran Moduna Geçilsin” komutu verebiliyorsunuz. Bu seçenek aktive edilince otomatik olarak yeni 18.5:9 orana ölçeklendirme yapılıyor

Wi-Fi Ağına Bağlanmama Sorunu

WiFi ağına bağlanamama veya bağlantının yavaş olması, performans düşüklüğü gibi sorunlar yaşıyorsanız Ayarlar – Bağlantılar – WiFi yolunu izleyerek bağlandığınız ağdan çıkıp yeniden bağlanmayı, ağ ayarlarını sıfırlamayı, modeminize reset atmayı, cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Yazılım güncellemesi yayınlanana dek bilindik yöntemlerin hepsini denemenizde fayda var.

Uygulama Çekmecesi Kayboldu Sorunu

Uygulama Çekmecesi (App Drawer) Galaxy S8’de varsayılan olarak kapalı konumda. Ancak ekranın aşağısından yukarıya kaydırma yaptığınızda uygulama tepsisini açabiliyor ve tüm uygulamaları görebiliyorsunuz. Bunu  yerine klasik uygulama çekmecesine dönmek için Ana ekranda boş bir alana uzunca basın. Telefonun sağ alt köşesinde Ana Ekran Ayarlarına dokunun. Uygulamalar butonunu seçin. Burada Uygulamalar Butonunu Göster’e dokunun.

Kırmızı Ekran Sorunu

Bu sorunu S8 ve S8 plus cihazların tümünde bulunmamakta. Çok az cihazda görülmesine karşın soruna çözüm Samsung en kısaz zamanda bir güncelleme yayınlayacak ve bu güncelleme yayınlanır yayınlanmaz sitemizde ilan edeceğiz. Bizi takipte kalın!

WQHD+ (Quad HD+) Ekran sorunu

Varsayılan ekran çözünürlüğünün Quad HD+ olarak ayarlanmamış, çözünürlük Full HD olarak geliyor. Bunun için Ayarlar – Ekran – Ekran Çözünürlüğü menüsü altından WQHD+ (Quad HD+) olarak değiştirebilirsiniz.

Kamera Sorunu

Kamera uygulamasını açtığınızda bir uyarı mesajıyla karşılaşabilir, akabinde de uygulamanın kapandığını görebilirsiniz. Bunun Smart Stay (Akıllı Bekleme) özelliğinden kaynaklanabileceği söyleniyor. Cihazın sensörlerini kullanarak telefonunuza baktığınız süre boyunca ekranın kapanmasını önleyen güzel bir özellik olan Smart Stay’i Ayarlar – Gelişmiş Özellikler menüsü altından kapatmanız mümkün.

Şarj Sorunları

Cihazınız boşta şarj olurken olması gerekenden fazla ısınıyorsa hızlı şarjı kapatıp şarj etmeyi deneyebilirsiniz.Bu durumda cihazınızın tam şarj olması yaklaşık 2 saat sürecektir ancak ısınma olmayacaktır.

Cihazınızı kutudan çıkan şarj adaptörü ve USB Type-C kablosuyla şarj etmenize rağmen yavaş şarj oluyorsa ne yazık ki şu aşamada yapacak bir şeyiniz yok. Ancak genellikle bu sorun iyi kalitede olmayan Type-C kablosu ve güç adaptörünün kullanılmasından kaynaklı oluyor. Kablosuz şarj standıyla şarj olmama durumunun Galaxy S8 ile birlikte satışa sunulan yeni kablosuz şarj standında görülmemesi ise şaşırtıcı ya da güvenlik adına bir önlem diyelim.

Galaxy S8’de Karşılaşılan Sorunlar Çözüm Yolları yazımızın sonuna geldik. Sizde karşılaştığınız sorunları konumuz altına yazabilirsiniz.

Takipte kalın!

Yorum Yap

Yorum Yap