1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. General Mobile Discovery 2’ye Nasıl Format Atılır?

General Mobile Discovery 2’ye Nasıl Format Atılır?

General Mobile Discovery 2’ye Nasıl Format Atılır?

General Mobile Discovery 2

General Mobile Discovery 2 telefon modeline sahipseniz ve yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerle karşılaştığınızda yapmanız gereken en doğru işlem format atmak olacaktır. Ayrıca kilit kodunuzu unuttuğunuzda da format atarak bu sorunu çözebilirsiniz. Format atma işlemi telefonu sıfırlar ve bütün verileri silerek fabrika ayarlarını etkinleştirir.

Format işleminden sizin için önemli olan yani rehber, fotoğraf vs. gibi verileri yedeğini almanızı önerilir. Format işleminden önce diğer önemli unsur ise şarjınız en az %25 ve üzeri olmalıdır aksi taktirde işlem ortasında şarjınız biterse sıkıntı yaşayabilirsiniz. General Mobile Discovery 2, android işletim sistemi kullanan bir telefon modelidir.

General Mobile Discovery Virüs Temizleme

Android işletim sistemi kullanan bir çok akıllı telefonda format işlemleri birbiri ile benzerlik göstermektedir ve 2 çeşit format şekli bulunmaktadır.

 

▌ Fabrika Ayarlarına Geri Döndür ( 1. Yöntem )


Bu format yöntemini kullanabilmeniz için telefonunuzun menü kısmına ulaşabilmeniz gerekmektedir.

Menü > Ayarlar > Yedekle Ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırlama > Tlf.sıfırla > Herşeyi sil şeklindeki işlem yolunu izleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

 

▌ Hard Format ( 2. Yöntem )


Bu yöntemi kilit şifrenizi unuttuğunuzda, uygulama işlem hataları veya yazılımsal hatalar ile karşılaştığınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile atılan formatta sistem sıfırdan kurulduğundan dolayı daha sağlıklıdır.

GM Discovery 2 TWRP Recovery Nasıl Yüklenir?

Telefonu kapatın. Ses açma tuşuna ve kilit tuşuna aynı anda basılı tutarak telefonu açın.

Telefon açıldığı zaman kilit tuşunu bırakarak ses kısma tuşuna basılı tutmaya devam edin. Bu şekilde bekledikten bir süre sonra telefon onarım moduna girecektir.

Şimdi yapacağınız işlem seçeneklerinde dokunmatik çalışmayacaktır. İşlem seçimlerini ses açma/kısma ve kilit tuşı ile yapacaksınız.

Ses açma tuşu Menüde yukarı götürür, ses kısma tuşu Menüde aşşağı götürür ve Kilit tuşu ise onaylama işlevi görür. Telefon onarım moduna girdiğinde ekrandaki seçeneklerden ” Wipe data/Factory reset ” üzerine ses açma/kısma tuşlarını kullanarak gelin ve kilit tuşuna basarak onay verin.

Onaylama işleminden sonra gelecek ekran teyit amaçlıdır. Aynı tuşları kullanarak ” Yes – delete all user data ” seçeneğinin üzerine gelerek onaylayın. Bu aşamada telefon sıfırlama işlemini gerçekleştirerek ilk ekrana dönecektir. Açılacak ekrandan ” Wipe cache partition ” seçeneğini seçerek onay veriniz. Bu seçenek telefonunuzda bulunun gereksiz önbelleğin silinmesini sağlamaktadır.

Sonrasında son olarak ” Reboot system now ” seçeneğine gelerek onay verin.

Telefon yeni başlayacaktır.

General Mobile Discovery 2 format işlemi bu kadar.

Kişisel ayarlarınızı yaparak telefonunuzu sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak: Ceploji

Yorum Yap