Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim? Günümüzün en çok kullanılan Ücretsiz Mail Servisi olan Google Mail yani Gmail milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Bu nedenledir ki kullanıcıların büyük bir bölümü teknoloji konusunda sıkıntı yaşadıklarında dolayı veya gmail şifrelerini nereden sıfırlayacaklarını bilmedikleri için problem yaşamaktadırlar.

Gmail şifrenizi unuttuğunuz zaman hatırladığınız son şifreniz veya hesabınız hakkında aklınızda kalan son bilgileri kullanarak şifrenizi kurtarabilirsiniz.

(Gmail Güvenlik Ayarları Nelerdir?)

Şifre hatırlatma veya kurtarma için cep telefonu numaranız, ikinci e-posta gibi bilgileri girmeniz halinde şifrenizi kurtarmanız daha kolay olacaktır. Eğer bu bilgilere ulaşamıyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyerek şifrenizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

İşte izlemeniz gereken yol;

 

Gmail veya herhangi bir Google hesabına giriş yaparken, aşağıdaki resimde ki ekranla karşılaştığınız da Resimde de görüldüğü üzere İleri butonunun hemen altında ki ” Yardım Gerekiyor mu? “ linkine tıklayalım.

 

 

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim-1

Yukarıda ki Yardım gerekir mu ? linkine tıkladıktan sonra yeni açılan sekmeden “Kullanıcı adımı bilmiyorum” seçeneğini seçerek devam diyoruz.

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim-2

Devam dedikten sonra,

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim-3

 

“Kurtarma amaçlı kullanılacak telefon numaranızı girin ” seçeneğini seçerek açılan boşlukları dolduruyoruz. “Ben robot değilim” doğrulamasını da yaptıktan sonra,

Cep telefonumuza gelen kodu girerek hesabımızı kurtarıyoruz.

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim-4

Bu işlemlerde vermemiz gereken cep telefonu numarası, o mail adresini alırken kullanmış olduğumuz cep telefonu numarası olmalıdır. Aksi takdirde google veri tabanı ile eşleştiremeyip sürekli önünüze engeller çıkartacaktır. (Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?)

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.