Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır ?

Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır ?

Android rehberindeki numaraları Gmail hesabımız ile senkronize edip, orada saklayabilir ve istediğiniz yerden ve cihazdan görüntüleyebilirsiniz. O zaman Gmail Telefon Rehberi yedekleme ve Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda Android telefonunuzdaki rehberinizi Gmail ile senkronize ederek daha sona istediğiniz cihaz ve yerden Gmail Telefon Rehberi Görme işlemini nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağız.

Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır ?

Android rehberi gmaile yedeklemek için öncelikle Rehberi Gmail hesabınızla senkronize etmeniz gerekli.

Android cihazınızın ayarlar kısmından hesaplar sekmesini açıp Google hesaplarından detay kısmına girdiğinizde hangi verilerin senkronize bir şekilde çalışmasını istediğinizi seçiyorsunuz.

Senkronizasyon kısmında  kişileri açık konuma getirerek senkronize et dediğinizde mevcut hesabınızdaki bilgiler kişilerinize aktarılıyor, ya da kişiler listenizde olup, Gmail’de bulunmayanlar kaydediliyor.

Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır ?

Yukarıda anlattığımız gibi, kişiler kısmıyla tamamen senkronize çalışacak şekilde rehberi ayarladığınızda, zaten veriler kayıt altına alınıyor. Fakat yeni bir kişi kaydederken de doğrudan Gmail hesabınıza kaydedebiliyorsunuz.

Sıra geldi Gmail Telefon Rehberi Görmeye;

Gmail hesabınızı açtığınızda sol üst köşede bir seçim alanı bulunmakta buradaki açılır çentiğe tıkladığınızda ve   kişileri seçtiğimizde senkronize edilen kişi listenizi yani rehberinizi görebilirsiniz.

Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır ?

Tüm telefon rehberinizi isim ve numaralar ile bu ekranda görünecektir. Rehberi buradan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Burada sık iletişim kurulanlarda dahil diğer bir çok güncelleme ve silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Telefon Rehberi Görme Nasıl Yapılır ?

Rehberde yeni kişi oluşturabilir, yada telefonunuzdaki rehberi csv olarak bilgisayarınıza indirip Daha fazla menüsünden içe aktarı tıklayıp gmailinize kişilerinizi aktarabilirsiniz.

Gmail Rehberi Android’e Aktarma

Önceden sknronize ederek gmaile yedeklediğiniz Android rehberi kolayca geri alabilirsiniz.

Ayarlar > Hesaplar > google hesabınıza girin. Gmaile kayıt ettiğiniz gruplar, kişiler her değişiklik telefonunuzda olması için android telefonunuza gmail hesabını bağladığınızda rehber sekronize et tıklanır. Tüm kişiler artık telefonunuzun hafızasında tabii telefonunuzda internet erişimi olması gerekli.


Sizde Telefon Rehberindeki Kopya Kişilerden şikayetçiyseniz iAndroid telefonlarda tekrarlanan kişilerden kurtulmanın bir kaç yolu var. Çok zor olmayan bu yöntemlerle klonlanan kişilerden kurtulmuş olacaksınız. Telefon Rehberinden Kopya Kişileri Kaldırma Nasıl Yapılır yazımızda bunu detaylı olarak anlatıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.