Nedir, Nasıl Yapılır

Google Arama Geçmişi Kapatma Nasıl Yapılır ?

Sizde Google aramaları kaydetmesin istiyor google arama geçmişi durdurma nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

0
(0)

Bu yazımızda Google’da yaptığınız aramaların kaydedilmemesini isteyenler için Google arama geçmişi kapatma ve kaydedilen arama geçmişini silme nasıl yapılır anlatacağız.

Google arama motoru hem telefonumuzdan girişte ve hem de bilgisayarımızdan girişte yaptığımız aramaların tamamını kayıt etmektedir. Bu arama kayıtları Chrome kullanıyorsanız hesabınız ile hangi cihazdan girerseniz karşınıza çıkacaktır.

Sizde Google aramaları kaydetmesin istiyor google arama geçmişi durdurma nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Google Arama Geçmişi Kapatma

1 Google.com adresine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

2 Giriş yaptıktan sonra buradaki Google Arama Geçmişi  kapatma linkine tıklayarak “Google Etkinliğim” sayfasına gidin.

3 “Google Etkinliğim” sayfasında sağ üst köşedeki alt alta üç nokta simgesini tıklayı ve akabinde açılan menüde “Etkinlik kontrolleri”‘ni  tıklayın.

4 Burada bulunan “Web ve Uygulama Etkinliği” bölümündeki ayar düğmesini kapalı konuma getirin. Web ve Uygulama Etkinliği duraklatılsın mı? sorusuna “Duraklat” seçeneğini tıklayarak onay verin.

Google Arama Geçmişi Kapatma Nasıl Yapılır ?

Hepsi bu kadar…

Eğer google tüm arama geçmişini temizlemek isterseniz üstte yar alan menüden Silme Seçenekleri > Gelişmiş > Tüm Zamanlar > Sil aşamalarını uygulayarak google tüm arama geçmişini silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son Güncelleme: 16 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.