Google Arama Geçmişi Kapatma Nasıl Yapılır ?

Google Arama Geçmişi Kapatma Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda Google’da yaptığınız aramaların kaydedilmemesini isteyenler için Google arama geçmişi kapatma ve kaydedilen arama geçmişini silme nasıl yapılır anlatacağız.

Google arama motoru hem telefonumuzdan girişte ve hemde bilgisayarımızdan girişte yaptığımız aramaların tamamını kayıt etmektedir. Bu arama kayıtları Chrome kullanıyorsanız hesabınız ile hangi cihazdan girerseniz karşınıza çıkacaktır.

Sizde Google aramaları keydetmesin istiyor google arama geçmişi durdurma nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Google Arama Geçmişi Kapatma Nasıl Yapılır ?

1 Google.com adresine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

2 Giriş yaptıktan sonra buradaki Google Arama Geçmişi  kapatma linkine tıklayarak “Google Etkinliğim” sayfasına gidin.

3 “Google Etkinliğim” sayfasında sağ üst köşedeki alt alta üç nokta simgesini tıklayı ve akabinde açılan menüde “Etkinlik kontrolleri”‘ni  tıklayın.

4 Burada bulunan “Web ve Uygulama Etkinliği” bölümündeki ayar düğmesini kapalı konuma getirin. Web ve Uygulama Etkinliği duraklatılsın mı? sorusuna “Duraklat” seçeneğini tıklayarak onay verin.

Google Arama Geçmişi Kapatma Nasıl Yapılır ?

Hepsi bu kadar…

Eğer google tüm arama geçmişini temizlemek isterseniz üstte yar alan menüden Silme Seçenekleri > Gelişmiş > Tüm Zamanlar > Sil aşamalarını uygulayarak google tüm arama geçmişini silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol