Google Calendar Uygulamasında Doğum Günleri Nasıl Kaldırılır?

Google Calendar Uygulamasında Doğum Günleri Nasıl Kaldırılır? 1

Google Calendar Uygulamasında Doğum Günleri Nasıl Kaldırılır

Google Calendar uygulamasında artık kimlerin doğum günlerinin görünmesini istiyorsanız o kişilerin doğum günleri görünecek. Daha önce Google nedense kullanıcıların Google+ çevrelerine eklediği herkesin doğum gününü Google Calendar uygulamasında işaretliyordu. Bu durum gelen bir güncelleme ile ayarlanabilir hâle geldi.

Google+ çevrelerinize eklediğiniz herkesin doğum günü Google Calendar uygulamasında görünüyor. Peki, neden? Çünkü Google bunları görmek istediğinizi düşünüyor. Bu ayar varsayılan olarak gelse de bunu değiştirmek mümkün. Bu yazımızda işte bu ayarı akıllı telefonunuzdan nasıl değiştireceğinizi anlattık.

Google Calendar uygulamasında pek çok plan, etkinlik, iş doğum günleri, tatiller, özel günler, bayramlar ve benzeri şeyler görüntüleniyor. Bunların yanı sıra Google+ çevrelerinize eklediğiniz kişilerin doğum günleri de görünüyor. Daha önce bu doğum günlerini Google Calendar uygulamasından ve bunların bildirimlerini Google Now uygulamasından kaldırmak için çevrenizdeki kişileri kaldırmanız gerekiyordu. Fakat artık bunu yapmanız gerekmiyor. Google Calendar Android uygulamasına gelen son güncelleme sayesinde artık kimlerin doğum günlerinin takvimde görünmesini istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Bu özellik takvimi daha çok özelleştirmenizi sağlıyor.

Google Calendar Android uygulamasına bu güncelleme gelmiş durumda. Google Calendar iOS sürümüne ise aynı güncelleme yakın zamanda gelecek.

Google Calendar Android uygulamasında kimlerin doğum günlerini görmek istediğinize dair ayarlamayı yapmak için şu adımları izleyin:

1.       Öncelikle Google Calendar Android uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunu için 5.1 numaralı sürümü bulundurmanız gerekiyor.

Google Calendar Android 5.1 sürümünü indirin:

2.       Google Calendar Android uygulamasını açın. Sol üstteki Menü butonuna dokunun. Sol taraftan bir menü açılacak. Burada Ayarlar kısmına dokunun.

3.       Ayarlar bölümünde biraz aşağıda Doğum Günleri yazan yeni göreceksiniz. Buna dokunun.

4.       Yeni gelen ekranda Google+ çevreleri ve kişileri yazan yere dokunun.

5.       Bunu yaptığınızda karşınıza bir ekran çıkacak. Burada sırayla Google+ çevreleri ve kişileri, Kişiler ve Doğum günlerini dâhil etme seçenekleri olduğunu göreceksiniz. Burada Kişiler seçeneğini seçerseniz sadece onların doğum günleri görünür. Doğum günlerini dahil etme derseniz kimsenin doğum günleri görünmez. İsteğinize bağlı olarak bir seçim yapabilirsiniz.

8ab08bc1796869660cfe6e0b0f0c9b4b

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol