Google Chrome APK İndirme ve Kurulumu

Google Chrome APK İndirme ve Kurulumu

Hemen hepimiz Android uygulamalarını Google Play üzerinden yüklüyoruz ancak bazen uygulama yüklemenin en iyi yöntemi APK dosyasını farklı kaynaklardan bulmak ve kurulumu gerçekleştirmek oluyor. Google Chrome web tarayıcısı Android’li akıllı telefon ya da farklı bir cihazda yoksa ve çeşitli nedenlerle Google Play’den indirme gerçekleştiremiyorsanız Google Chrome APK dosyasını indirerek elle kurulum yapabilirsiniz. Google Chrome APK indirme ve kurulumu oldukça kolay.

Google Chrome APK İndirme ve Kurulumu

APK tıpkı Windows’lu bilgisayarlarımıza yüklediğimiz EXE paketleri gibi uygulama ve oyun kurulum dosyaları. Bazı ülkelerden ya da ofis, iş yeri ağı gibi ortamlardan Google Play’e erişmek sıkıntı olabiliyor. Çok eski Android’li cihazlar ve Kindle Fire gibi ürünlerde de Google Play olmadığı için Google Chrome’u doğrudan uygulama mağazasından indirmek mümkün olmayabilir. Chrome’un APK dosyasını indirmek için en güvenilir kaynaklardan birisi APKMirror.

Google-Chrome-APK-İndirme-ve-Kurulumu-1

APKMirror sitesinden Chrome’un APK dosyasını indirdikten sonra dosyayı cihazınıza aktarın. Daha önce elle APK dosyası kurulumu yapmadıysanız cihazda küçük bir düzenleme yapmanız gerekecek. Android’in “Ayarlar” menüsüne erişin, “Güvenlik” bölümüne girin. “Cihaz yönetimi” bölümündeki “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini etkinleştirin. Dosya yöneticisi ile APK dosyasının bulunduğu dizine gidebilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu