Google Chrome “Kaldığım Yerden Devam Et” Hatası ve Çözümü

Google Chrome "Kaldığım Yerden Devam Et" Hatası ve Çözümü 1

Yanlışkla kapattığımız sekmeleri tekrar açmak istediğimizde Google Chrome “Kaldığım Yerden Devam Et” Hatası ile karşılaşmaktayız.

Google Chrome tarayıcısının nasıl açılmasını gerektiğini ayarlar bölümünden komutlandırabiliyorsunuz. Ayarlar bölümünde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm bulunuyor ve bu bölüm sayesinde Google Chrome’u nasıl başlatmak istiyorsanız o seçeneğini işaretliyorsunuz. Ama bu ayarlar tabii ki normal olarak çalışan Google Chrome’da geçerli.

Google Chrome "Kaldığım Yerden Devam Et" Hatası ve Çözümü

Google Chrome önceden tarayıcıdan çıkış yapıldığında tüm sekmeler kapanırdı. Ama Google Chrome 50 sürümü ile birlikte çıkış yapılmasına rağmen sekmelerin kapanmadığı görülüyor

Google Chrome “Kaldığım Yerden Devam Et” Hatası ve Çözümü

1) Tarayıcınızdan her zaman yaptığınız gibi X butonunu kullanarak çıkış yaptığınızda bu hatayla karşılaşıyorsunuz. O zaman başka bir çıkış yolu bulmalıyız.

2) Google Chrome’un sağ tarafından bulunan Google Chrome Menü simgesine tıklayın. Karşınıza uzun bir menü açılacak.

3) Bu menünün en sonunda bulunan “Çıkış” butonuna tıklamanız gerekiyor. Kabul edin o bölümü daha önce çoğunuz fark etmediniz. (3. maddenin ikinci yolu) Dilerseniz bu işlemi Ctrl+Üstkrkt+Q kısayolunu kullanarakta yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Google Chrome eski haline dönüyor.

Yani çıkış yaptığınızda tüm sekmeleriniz kapanıyor ve Google Chrome’u başlattığınızda karşınıza temiz bir sayfa açılıyor. Sorunun kaynağının ise normal şekilde çıkış yaptığınızda tarayıcının kendisini tam olarak temizleyemediğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Google’ın ise bu sorunu yeni bir güncellemeyle birlikte ortadan kaldıracağından şüphemiz yok.


Bir cevap yazın