Google Chrome Yazı Tipi Büyütme ve Küçültme Nasıl Yapılır?

Google Chrome Yazı Tipi Büyütme ve Küçültme Nasıl Yapılır?

Google Chrome Yazı Tipi Büyütme ve Küçültme

En çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Google Chrome tarayacısında yazı tipinde nasıl değişiklik yapacağınızı bu yazımızda sizin için anlattık. Bilgisayarı açtığımızda en çok bakmak zorunda kaldığımız şey şüphesiz ki tarayıcı ve Google arama motoru. Gün boyunca internette gezinirken tarayıcımızı kullanıyoruz ve aradığımızı Google arama motoru üzerinden buluyoruz. Bu sebeple tarayıcımızın ayarlarının istediğimiz seviyede olması büyük önem taşıyoruz.

Google Chrome tarayıcısından kolay bir şekilde yazı boyutu büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki yapacağınız bu ayar sadece Google Chrome tarayıcısındaki sabit metinlerin ve Google Arama motoru sonuçlarının boyutlarını değiştirecektir. Maalesef girdiğiniz internet sitelerinin boyutunu bir ayarla değiştiremiyorsunuz fakat onunda başka bir kısayolu bulunuyor.

Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle Google Chrome tarayacısının sağ kısmındaki alt alta 3 çizgi ikonuna basın.

2. Karşınıza çıkan menüden Ayarlar‘a tıklayın ve en alta inerek Gelişmiş Ayarları Göster..‘e basın.

3. Web İçeriği başlığı altındaki yazı Tipi Boyutu bölümünü çok küçük, küçük, orta, büyük ya da çok büyük olarak isteğinize göre değiştirin.

Eğer tüm web sitelerini büyütmek istiyorsanız alt kısımdaki Sayfa Yakınlaştırma yerini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi her sitede hızlı bir şekilde yapmak için CTRL tuşuna basılı tutarak mouse scroll’unu ileri ya da geri itin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.