Google Chrome’dan Yandex’i Kaldırma

Google Chrome’dan Yandex’i Kaldırma

Google Chrome tarayıcınızda Yandex Arama Motorunu yada diğer bir deyişle Yandex Barı nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız işte size çözüm.

Chrome’da Arama Motorlarını Yönetin

Hali hazırda Google Chrome kullanıyor ve arama motoru olarak Google’ı kullanmak istiyorsanız Ayarlar sekmesi üzerinde özelleştirme yapabilirsiniz. Fakat yüklediğiniz bir program ya da eklenti sonucunda tarayıcınızın arama motoru değişmiş ve Yandex Bar olmuş ise öncelikle ilgili eklentiyi silmeniz gerekir.

Google Chrome’da Yandex Bar Nasıl Kaldırılır?

Tarayıcınıza yerleşen ya da programlar vasıtasıyla yüklenen Yandex Bar’ı kaldırmak istiyorsanız öncelikle Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır yolunu izleyerek herhangi bir Yandex bileşeninin yüklü olup olmadığına bakın. Yüklü bir bileşen bulmanız durumunda öncelikle bu bileşeni gerekli adımları izleyerek kaldırın.

yandex-chrome-kaldirma-1-e1418145149862

Google Chrome üzerinde varsayılan Arama motorunu değiştirmek ve Google yapmak için Menü Simgesi > Ayarlar > Arama yolunu izleyin ve Yandex arama motorunu iptal ederek Google’ı seçin. Yine “Arama motorlarını yönet” butonuna tıklayın ve açılan pencerede Yandex arama motorlarının üzerine gelerek X işaretine basın ve arama motorları arasından kaldırın.

google-chrome-yandex-kaldırma

Ayrıca uzantılar sekmesine göz atarak Yandex arama motoruyla ilgili herhangi bir eklenti var ise bu eklentiyi silin.

google-chrome-eklentiler

Bu yöntemlerin işe yaramaması durumunda masaüstünde bulunan Google Chrome simgesine sağ tıklayıp özelliklere girin. İlgili kısayol uzantısının sonunda herhangi bir Yandex bileşeni olup olmadığını kontrol edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.