Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif Servis

Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif Servis

Anket, Başvuru ve Bilgi toplamak için Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz14 Alternatif Servis

Google‘in birçok hizmeti hem geliştiriciler hemde internet kullanıcıları için oldukça faydalı ve vazgeçilmez durumda. Bu hizmetlerden biri de google drive üzerinden oluşturulan form hizmeti.  Hem hızlı ve gelişmiş hemde tam anlamıyla amaca yönelik formlar oluşturup bilgi toplayabiliyorsunuz. Bu formlar tamamen anket, başvuru ve bilgi toplamak için farklı amaçlarda kullanılabilir.

Zaman zaman anket hazırlama ihtiyacı duyarız. Bir kısmımız iş ile ilgişi bir kısmımız okul ile ilgili bir kısmımız sitesi, blogu ile ilgili… Bu liste ne kadar çekersek uzar.

Günümüzde ise en geniş kitleye ulaşan ve değerlendirmesi en kolay anket şekli bilgisayar ile yapılanlar olsa gerek. Hem bilgisayar üzerinden hazırlaması da daha bir kolay. Daha önceleri bu işler için programlar kullanılsa da günümüzde bu görevi yerine getiren pekçok internet servisi mevcut.

Google Formlar’ın sunduğu özellikler size yetmiyorsa, sizler için hazırladığımız bu listede Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif Servis ‘i  inceleyebilirsiniz.

Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif Servis

1. WuFoo

Fiyatı ne kadar?

Farklı fiyat seçenekleri sunulan bu serviste aylık 29.95 dolar ödeyerek sınırsız form oluşturabileceğiniz bir üyelik alabilirsiniz.

Hangi özellikler bulunuyor?

400’den fazla özelleştirilebilir şablonlar ve temalar, sezgisel sürükle-bırak arayüzü, güvenilir ödeme kanalları, gelişmiş raporlama ve verilerinizi korumak için 256-bit SSL şifreleme protokolü gibi özellikler sunuluyor.

Dezavantajları var mı?

En çok tercih edilen form oluşturma servisi olan WuFoo’nun bu kaliteli yanının bir karşılığı bulunuyor. Eğer tüm fonksiyonlara ihtiyacınız yoksa veya ücretsiz bir seçenek istiyorsanız, diğer servislere göz atabilirsiniz.

2. Typeform

Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif Servis

Fiyatı ne kadar?

Tek bir kullanıcı için aylık 35 dolar veya 70 dolar ödeyebileceğiniz üyelik seçeneklerinin yanında, ücretsiz olarak da hizmetten faydalanabiliyorsunuz.

Hangi özellikler bulunuyor?

Sıfırdan bir form oluşturabileceğiniz gibi önceden oluşturulmuş şablonlardan birini kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, Typeform servisi kullanım kolaylığı ve çekici görseller ile olumlu eleştiriler alıyor.

Dezavantajları var mı?

Marka logosunu kullanmak istemiyorsanız Pro paketini kullanmak zorundasınız. Bunun yanında, mevcut verilerin hiçbir çevrimdışı koleksiyonu bulunmuyor ve katılımcılar kendi formunu kaydedemiyor.

(Google’da Aradığınızı Daha Kolay Bulabilmeniz için 9 Süper Taktik)

Google Formlar Haricinde Form Oluşturabileceğiniz 14 Alternatif Servis yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.