Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır ?

Google’ın popüler ve güvenilir servisi Google Haritalar Çevrimdışı kullanma, çevrimdışı haritaları SD karta yükleme ve çevrimdışı yüklenen haritaları güncelleme nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

Android kullanıcıları Google Haritalar’da çevrimdışı bir şekilde arama yaparak, navigasyon özelliğini kullanabiliyorlar. Google Haritalar Çevrimdışı özelliğini kullanabilmek için kullanıcıların çevrimıçi bir şekilde istediği  bölgenin harita paketini indirmesi gerekiyor. Bu özellik sayesinde internetin çekmeyeceğini düşündüğünüz yerlerde yada eğer internet paketiniz azalmışsa wi-fi ile haritaları yükleyerek istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz.

Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar uygulamasını açarak Menü seçeneğinden Çevrimdışı alanlar sekmesine gelin. Burada Kendi Alanınızı Seçin seçtiğinizde bir harita açılacak, bu haritadan indirmek istediğiniz bölgenin üzerine gelin ve İNDİR seçeneğini seçerek çevrimdışı haritayı indirin.

Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

Google Haritaları SD Karta Yükleme

Eğer telefonunuzda SD kart desteği varsa uygulama üzerinden Menü> Çevrimdışı Alanlar> Ayarlar> Depolama Seçenekleri ‘nden SD kartı depolama yeri olarak belirleyebilirsiniz. Böylelikle çevrimdışı hartianın telefon hafızasından yer kaplamasını engellemiş olursunuz.

Google Çevrimdışı Haritalar Otomatik Nasıl Güncellenir ?

Haritalar neredeyse sürekli güncellenmekte. Yeni açılan yollar, yeni sokaklar vs derken neredeyse her hafta bir güncelleme yayınlanmakta. İndirmiş olduğunuz çevrimdışı hartitaları güncellemek için  uygulama içinde Menü> Çevrimdışı Alanlar> Ayarlar> Çevrimdışı alanları otomatik olarak güncelle seçeneğini aktif etmeniz ve İndirme tercihleri seçeneğini de Yalnızca Kablosuz üzerinden seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

Google haritaları çevrimdışı kullandığınız zaman uygulamanın bazı özelliklerini (bisiklet yolları, yürüme talimatları, geçiş bilgileri (alternatif rotalarla birlikte) şerit rehberliği)  kullanamayabilirsiniz.

Konu hakkında paylaşımlarınızı bekliyoruz.

#Google Haritalar Kullanımı için 5 İpucu

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: teloji

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?