Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar Nasıl Kullanılır yazımızda en çok tercih edilen harita/navigasyon uygulaması Google Haritalar için  mutlaka bilmeniz gereken işinizi çok kolaylaştıracak mükemmel ipuçlarını sizler için derledik.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği harita uygulamalarının başında Goolge Maps gelmekte. Google‘ın Haritalar hizmeti, tüm dünyada farklı platformlardaki cihazlarla kullanılabiliyor.

Son dönemde sürekli güncellemeler sayesinde Google Maps bizler için online dünyada bulunmaz nimetler arasında yer alıyor.

Kullanımı ve öğrenmesi oldukça basit olan Google Haritalar üzerinden bir çok işinizi bu halledebilirsiniz.

Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

A’dan Z’ye tüm yönleriyle Google Haritalar Nasıl Kullanılır, Google haritalar ipuçları.

Google Haritalar’da Mesafe Nasıl Ölçülür?

Google Haritalar, iki nokta arasındaki mesafeyi ölçebilmenizi sağlıyor. İki nokta arasında özel rota oluşturabileceğiniz gibi, iki nokta arasındaki düz çizgi mesafesini de görebilirsiniz.

  • Öncelikle haritadan bir konumu seçmek için basılı tutun, iğneyle gösterilen yer başlangıç noktası olacaktır. Seçenekleri açmak için iğneye bir kez tıklayın ve Mesafeyi Ölç seçeneğine dokunun.
  • Şimdi ise ölçmek istediğiniz ikinci noktayı belirlemek için sağ alttaki Nokta ekle butonuyla birlikte rota oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar’da Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

Google, kısa bir süre önce konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşmak için bu özelliği eklemişti. Arkadaşlarınıza tam olarak ne zaman geleceğinizi bildirmek veya yolda olup olmadığınızı göstermek için kullanabilirsiniz.

  • Sol üst köşedeki ana menüye dokunun ve Konum Paylaşımı seçeneğine gidin. Açılan ekranda konumunuzu paylaşmak istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.
  • Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişileri de alt kısımdan seçtikten sonra artık konumunuz gerçek zamanlı olarak izlenebilecektir.

Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar Lite Modu Nasıl Kullanılır?

Google Haritalar, sistem kaynaklarını ve interneti az kullanan bir Lite modunu da içeriyor. Ancak, bu özelliği yalnızca Google Haritalar’ın web sürümünde kullanabilirsiniz.

Google Haritalar’ın Lite modunu kullanmak için burada yer alan bağlantıyı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Google Haritalar’da Sokak Görünümüne Nasıl Geçilir?

Eğer mevcutsa, herhangi bir yerin Sokak Görünümü’nü Google Haritalar’dan inceleyebilmeniz mümkün. Özellikle bilmediğiniz bir yere gitmeden önce çevreyi görmek isteyenler için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

Sokak Görünümü’nü merak ettiğiniz yere basılı tuttuktan sonra düşen iğneye bir kez dokunun. Açılan ekranda Mesafe Ölç seçeneğinin hemen altında Sokak Görünümü’nü görebilirsiniz. Buna bir kez tıkladıktan sonra artık gezintiye başlayabilirsiniz.

Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar’da Çevrimdışı Harita Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnternet bağlantısı olmadan haritada gezinmek istiyorsanız, belirli bir alanın haritasını indirebilmeniz mümkün. İndirdiğiniz haritada, gerçek zamanlı özellikler dışındaki tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

  • Bir konumu aradığınızda veya seçtiğinizde iğneyle sabitlenen yere bir kez tıkladığınızda açılan menüdeki İndir butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.
  • İndir butonuna tıkladıktan sonra alan seçimi yapabileceğiniz bir ekran açılacaktır. Burada alanı seçtikten sonra İndir butonuna tıklayabilirsiniz.

Google Haritalar Nasıl Kullanılır ?

Google Haritalar Nasıl Kullanılır yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?