1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Google Hesabından Arama Geçmişi Nasıl Silinir ve Dondurulur?

Google Hesabından Arama Geçmişi Nasıl Silinir ve Dondurulur?

Google Hesabından Arama Geçmişi Nasıl Silinir ve Dondurulur?

Google hesabınızla, Google üzerinde yaptığınız her arama kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede Google size ilgili reklamlar gösterebiliyor, yaptığınız aramalarda öneriler sunabiliyor. Bu kayıt altına alınan aramaların tutulmasını istemiyorsanız ve Google’da yaptığınız arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek Google arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

  1. Google hesabınızın arama geçmişini görebilmek için ilk yapmanız gereken şey, https://history.google.com/history/ adresine girmektir.
  2. Bu sayfaya girdiğinizde sizi Google hesabınıza giriş yapmaya yönlendirecektir. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu sayfaya erişebilirsiniz.
  3. Bu sayfada tüm arama geçmişinizi görebilirsiniz.

google_arama_gecmisi-1024x518

 

  • İstediğiniz birkaç aramayı silmek için ilk önce silmek istediğiniz arama öğesini yada öğelerini seçmeniz gerekiyor. Aramanın hemen solunda bulunan kutucuğa tıklayarak arama kaydını seçmiş oluyorsunuz. Seçtiğiniz aramayı silmek içinde, yukarıda bulunan “Öğeleri kaldır” butonuna tıkladığınızda seçtiğiniz aramalar silinmiş oluyor.Tüm arama geçmişini silmek isterseniz, sağ üst tarafta bulunan çark simgesine tıklayın. Açılan listede “Öğleri Kaldır”ı göreceksiniz. Bu linke tıklayın. Tıkladıktan sonra küçük bir pencerede size silmek istediğiniz zaman aralığını soracak. Buradan “En Başından bu yana”yı seçip ve “çıkart” butonuna tıkladığınız zaman, tüm arama kaydınızı silecektir.

arama_gecmisini_silme-1024x294

Bu şekilde Google hesabınızdan geçmişte yaptığınız aramaları silebilirsiniz. Yapacağınız aramaların bundan sonra hiç kayıt altına alınmasını istemiyorsanız, sağ üstte bulunan çarka tıklayın. “Ayarlar” linkine tıklayarak, ayarlar sayfasına ulaşın. Ardından “Hesap geçmişi” sayfasına tıklayın. Bu sayfada “Duraklat” butonuna basarak, arama kayıtlarını etkisizleştirebilmeniz mümkün.

arama_gecmisini_duraklatma-300x283

 

Yorum Yap

Yorum Yap