Google Hesabının Yedeğini Alma

Google Hesabının Yedeğini Alma

Google Hesabının Yedeğini Alma

Google kullanıcılara yedek alma konusunda diğer servislere nazaran çok daha gelişmiş bir yapı sunuyor. Zira hangi hesabın neyini yedekleyeceğinizi teker teker seçebiliyor ve kişiselleştirebiliyorsunuz.

Bunun için Google.com’a giriyor ve sağ üstteki profil fotoğrafımıza tıklayarak orada yer alan “Hesabım” butonuna basıyoruz

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-20

Hesabım ekranı biraz karışık gelebilir ancak bu sayfadaki “Kişisel biilgiler ve gizlilik” başlığına tıklayarak hemen devam edelim.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-21

Bu ekranın en altına kadar geliyoruz ve aşağılara çok yakın bir konumda “Verilerinizi indirin” bölümünü buluyoruz. Burada yer alan “Arşiv Oluştur” butonunu kullanarak devam ediyoruz.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-22

Arşiv oluşturma ekranında çok sayıda farklı Google servisini göreceksiniz. Bunlardan hangilerini yedeklemek istiyorsanız onları seçmeniz gerekiyor. Karar veremediyseniz hepsini seçin.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-23

Seçimlerinizi yaptıktan sonra sayfanın en altındaki “Sonraki” butonuna basabilirsiniz.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-24

Bir sonraki ekranda yedeğin hangi formatta ve nereye gönderileceğini seçiyoruz. Eğer özel bir fikriniz yoksa dokunmadan bırakmanızı öneriyorum. Tüm ayarları yaptıktan sonra “Arşiv oluştur” butonuna basabilirsiniz.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-25

Arşiviniz hazırlanmaya başlayacak ancak bunun günler sürebileceğini ve işlem tamamlandığında e-posta ile size bilgilendirme geleceğini belirtelim.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-26

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN