Google Konum Geçmişi Nasıl Silinir?

Google Konum Geçmişi Nasıl Silinir?

Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız Google sizin nereye gittiğinize ait bütün kayıtları tutuyor.

Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda Gmail hesabı açarak kullanabiliyorsunuz.(Bakınız: Android’de Google Hesabı Oluşturma ve Oturum Açma)

Bu servis üzerinde birçok ayar ve özellik bulunmaktadır.Bu özelliklerden biriside harita ve konum bilgisi özelliğidir.Google bu sisteme kayıtlı tüm bilgileri kayıt ediyor ve özellikle gittiğiniz yerlerin bir kaydınız tutmaktadır.

Bu özelliği açıp kapama seçeneği, telefon veya tablet ilk kurulduğu sırada kullanıcıya sunuluyor.Ancak kurulum sırasında gözden kaçırabilirsiniz.Bu özelliği açıp açmadığınızdan emin olmayabilirsiniz.Yani bu özellik açık ise karşınıza tüm gittiğiniz yere ait bilgiler ve harita bilgileri çıkabiliriz.

Google konum geçmişi nasıl silinir-2

Konum geçmişinize bakmak için, Google’ın Haritalar arayüzündeki sitesini kullanabilirsiniz.

Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra belirli zaman aralığı için konum geçmişine erişiliyor.

Eğer geçmişiniz kaydedildiyse, daha önce gittiğiniz yerler kırmızı noktalar ile ifade ediliyor ve aralarında yaptığınız yolculuklar da kırmızı çizgilerle gösteriliyor.

Burada belirtilen yerleri yani kayıtları silmek istiyorsanız ise Geçmişten Kaldır seçeneğini tıklayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Google’ın konum bilgilerinizi kullanmamasını istiyorsanız da, sağ üstte bulunan Geçmiş Ayarları seçeneğine gidip, konum geçmişini kapatabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap