Google Nexus 4 Root Yapma Rehberi

Google Nexus 4 Root Yapma Rehberi

Google Nexus 4, kısa zaman içerisinde piyasanın en çok ilgi gören ekonomik akıllı telefon modelleri içerisinde başarılı bir şekilde yer aldı. Günümüz sektörünün özellikle son birkaç ay içerisinde hızlı bir şekilde gelişmesi ve sürekli yeni telefon modellerinin çıkarılması insanların bu anlamda kafalarını karıştırsa da ekonomik durumu çok çok iyi olmayan insanlar için bu tarz ürünler mükemmel bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Bu seçeneği en iyi şekilde değerlendiren kullanıcılar elbette ki çok fazla. Bu mükemmel telefon modeli de Google adından da anlaşılabileceği üzere Android işletim sistemini kullanıyor. Bu işletim sistemi her anlamda mükemmel bir deneyim sunduğundan dolayı dünya bu işletim sistemini benimsedi.

 

Google Nexus 4 Root Yapma Rehberi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Nexus 4 root yapma ile alakalı olarak internet üzerinde çok fazla araştırma yapıldığını biliyorum. Bu neden dolayısı ile CEPİNFO ekibi olarak bu konu ile alakalı denemelerimizi yaptık ve sizlere en kesin yöntemi sunabilmek için bu yazımızı hazırladık. Cihazın root işlemi biraz karmaşık gelebilir ancak aşağıda sunacağımız adımları adım adım iyice okuyarak gerçekleştirdiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla root işlemini yapmış olacaksınız. Ancak bir uyarı var. GOOGLE NEXUS 4 ROOT İŞLEMİNDEN SONRA GARANTİ KAPSAMI DIŞINA ÇIKACAKTIR. Bu neden dolayısı ile bundan sonra meydana gelecek sorunlar her ne olursa olsun üretici şirket bunu kesinlikle benimsemeyecek ve sorunun çözümü için ek ücret talep edecektir.

 1. Öncelikle telefonumuzun şarjının %75 üstünde olmasına dikkat ediyoruz.
 2. BURAYA TIKLAYARAK Nexus cihazlar için Root Toolkit yazılımını indiriyoruz.
 3. Telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz.
 4. Bağlama işleminin ardından Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası üzerine 7 kere tıklıyoruz.
 5. Daha sonra gidip USB Hata Ayıklama Modunu geliştirici seçenekleri içerisinden açacağız.
 6. Sıra geldi Boatloader kilidini açmaya. İndirdiğimiz Toolkit yazılımına giriyoruz.
 7. Unlock kısmına bir kere dokunuyoruz ancak telefonu ellemiyoruz.
 8. Karşınıza bir soru gelecek. Ses açma ve kapama tuşları ile EVET yanıtını verin.
 9. Cihaz yeniden başlayacaktır ve kilit açılacaktır.
 10. Daha sonra tekrar Toolkit yazılımına giriyoruz.
 11. Custom Recovery yanına tik atıyoruz ve sonra ROOT butonuna basıyoruz.
 12. İşlemin sonunda OK sonucu döndürülecektir. Telefon yeniden başladıktan sonra SuperSU uygulaması yüklenmiş ise cihazınız ROOT hale gelmiş demektir.

Bu işlemlerde yapacağınız yanlışlıklardan ya da meydana gelecek hatalardan dolayı TeknolojiDolabı.com ekibi kesinlikle sorumluluk kabul etmez. İşlemler denenmiş ve onaylanmış olarak sizlere sunulan işlemlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN